Його Величність Селянин

Його Величність Селянин

Порівняно з минулим роком товарообіг Волині з регіонами Білорусі зріс у 3,3 раза і сягнув 107,3 млн доларів США. Щоправда, імпортуємо більше, ніж торік, у 5 разів, а продаємо на білоруському ринку лише наполовину більше, ніж 2012-го.

Що ж завозимо, а що експортуємо? 
Наші виробники забезпечили «сябрів» меблями (майже 20%  експорту), м’ясопродуктами (15,9%), папером та картоном (15,1%), а також механічними пристроями, шляховим обладнанням, полімерними матеріалами, молокопродуктами, зерновими, жирами та олією і навіть косметичними препаратами та деревиною і виробами з неї!
А 66,8% купленого в сусідів – це нафтопродукти!  Далі йдуть міндобрива, полімерні матеріали і вироби з чорних металів. Щодо продукції сільського господарства, то тут поки що похвалитися нічим.
Відтак урядовим представникам України та Білорусі, які 28-30 жовтня ц. р. провели на Волині черговий раунд переговорів Робочої групи зі збільшення взаємної присутності на ринках обох країн сільськогосподарської, харчової та іншої продукції було про що говорити: тим більше, що недавні зустрічі на найвищому рівні Президента України Віктора Януковича та Президента Білорусі Аляксандра Лукашенкі. Тим більше, що низку фахівців у різноманітних галузях сільгоспвиробництва та переробної промисловості очолювали співголови групи – заступник міністра сільського господарства та продовольства України Олександр Сень і перший заступник міністра сільського господарства і продовольства РБ Лєонід Марініч. А координував виконання програми перебування в нашому краю обох делегацій заступник голови облдержадміністрації Віталій Карпюк, якому допомагав начальник профільного управління Юрій Горбенко.
Щодо керівника виконавчої влади нашого краю Бориса Клімчука, то він перед черговим службовим відрядженням до Києва відкрив засідання Робочої групи не тільки солодкими презентами для гостей та привітаннями. Борис Петрович наголосив: «Сподіваюся та вірю, що з двох сторін до Луцька приїхали серйозні люди, які глибоко розбираються не лише в питаннях виробництва сільгосппродукції, але у сфері її переробки та маркетингу на інших ринках. На Волині сприяння бізнесові – максимальне! Бо всі зусилля спрямовані на те, щоби створити середовище, котре функціонує без надмірного регламентування з боку влади та контролюючих органів, але й без корупції! Саме на цьому побудована економічна політика, яку проводять Президент Янукович та уряд Миколи Азарова».
Конкретизуючи увагу на аграрній сфері, голова облдержадміністрації підкреслив: «Харчова галузь, так уже склалася, більше орієнтована на внутрішній ринок. Та й кооперація виробників, які існували колись, уже відійшли в минуле. Тому треба працювати вже з готовою продукцією. Українська сторона вміє слухати та вчитися. І навіть, коли це потрібно, ухвалювати нестандартні рішення. Головне – щоб вони були на користь людям та господарці. Ми уникаємо дискусій, яка форма виробництва сільгосппродукції краща – крупотоварна, фермерська чи індивідуального селянина. Бо, як співали колись, кожна людина нам дорога. На Волині понад 500 тисяч осіб живе та працює в селі. Як правило, в містах їх не чекають. Значить, ми створювали і будемо створювати для них умови для заробітку вдома. Бо на власному селянському досвіді я прекрасно знаю: навіть гній у корівниках насправді пахне майбутнім хлібом. І вдається дати друге дихання селу доволі непогано: той же ж Гнідавський цукровий завод значну частину сировини прийняв не тільки від великих господарств, але й від звичайних селян. І це – результат не тільки великої кількості наших обласних програм підтримки селянина, але й загальнодержавної позиції. Своє логічне продовження вона знайшла й за результатами недавнього візиту в область Президента України Віктора Януковича: Уряд отримав доручення подбати про виділення для волинських хліборобів наступного року 50 мільйонів гривень для формування лізингового фонду, кошти з якого використовуватимуться на реалізацію конкретних програм! А це стало можливим тому, що нас у Києві розуміють і поважають. Головне – нам вірять! І Волинь відповідає взаємністю!».
Роман УСТИМЧУК.
На фото автора: під час урочистого відкриття українсько-польської міжурядової групи.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

Ефективна протидія смертоносній інфекції. (4) - 6.6%
Нездатність адекватно реагувати на загрози. (15) - 24.6%
Відволікання уваги від чогось важливішого. (31) - 50.8%
Мене це не стосується. (5) - 8.2%