Збережи довкілля!

Збережи довкілля!

Лучан закликають приносити відпрацьовані батарейки до спеціалізованих місць збору.

Відпрацьовані побутові хімічні джерела струму- це найрізноманітніші батарейки побутових приладів та акумулятори мобільних телефонів, які в нашому побуті застосовуються надзвичайно часто, а через деякий час, виходячи з ладу, стають джерелом забруднення довкілля. Потрапляючи на полігон твердих побутових відходів чи в інші місця, вони під дією води та сонця розкладаються і забруднюють надзвичайно токсичними речовинами ґрунти, воду, повітря, весь навколишній простір.

У конструкції батарейок використовуються матеріали, що завдають шкоди довкіллю: свинець, кадмій, літій, ртуть, цинк, марганець та ін. Одна викинута батарейка може забруднити цими речовинами 20 м2 або 1 м3 землі, 400 літрів води, знищити два дерева, пару кротів, їжака і тисячі дощових черв'яків— саме так оцінюється збиток природі, нанесений однією батарейкою.

З 2013 року відділом екології Луцької міської ради започатковано проведення в місті акції зі збору відпрацьованих побутових батарейок та акумуляторів. За кошти міського фонду охорони навколишнього природного середовища було закуплено та встановлено в заганоосвітніх та дошкільних навчальних закладах міста 69 металевих контейнерів для таких відходів.

Протягом 2015- 2016 років до даної акції долучились діти дошкільних міських дошкільних навчальних закладів, супермаркети „ПАККО”, “Наш край”, “Салют”, мережа автозаправних станцій “WOG” та інші. Загальна маса зібраних за останній рік відпрацьованих батарейок та акумуляторів склала 3150 кг, які 29 червня цього року були доставлені у місто Львів на підприємство “Аргентум” для подальшої переробки. Всього за 4 роки зібрано та передано на переробку близько 8 тонн відпрацьованих батарейок.

За інформацією заступника директора підприємства “Аргентум” Тараса Когута, місто Луцьк- єдине в Україні, що організувало централізований збір батарейок, та ще й в таких великих об’ємах збирає та вилучає небезпечні відходи із загальної маси сміття, що утворюється в місті. Природоохоронний ефект цієї роботи неоціненний.

Якщо Ви небайдужі до того, який світ оточує Вас навколо і в якому довкіллі житимуть Ваші діти, пропонуємо: принести та викинути використані побутові батарейки та акумулятори мобільних телефонів у спеціальні контейнери, встановлені у місті Луцьку у школах, садочках та у магазинах торгівельних мереж “Салют”, “Наш край”, “Нова лінія”, “WATSONS”, “ПАККО”, на автозаправках WOG.

Наш кор.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.8%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (212) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (124) - 27%