«Хатній» архангел

«Хатній» архангел Президент України Віктор Янукович під час відвідин Музею волинської ікони подарував закладу образ архангела Михаїла 18-го ст. Нині презент можна побачити у стінах музею.

За словами директора установи Тетяни Єлісеєвої, ікона – старовинна і належить до так званих «хатніх» образів, написана у стилі бароко.
Подібні ікони – типові для Сходу України. Хоча часто зображували архангела Михайла й волинські іконописці. На плечі архангела – маскарон: прикраса обладунку у вигляді голови лева. Яка свідчить, що автор був обізнаний з традиціями іконопису.
Ікона експонується у залі, що передує основній експозиції музею. Під образом напис: «Архангел Михаїл. ХУІІІ ст. Дерево, левкас, олія. Ікона подарована Музею волинської ікони Президентом України Віктором Януковичем 12 вересня 2013 року».
До речі, серед відвідувачів і шанувальників Музею волинської ікони – чимало перших осіб держави. Усі чотири Президенти України бачили раритетні волинські образи. Правда, Леонід Кравчук і Віктор Ющенко побували в закладі не в якості Глави держави. Леонід Кучма відкривав музей. А Віктор Янукович відвідав його під час робочого візиту на Волинь у вересні 2013. І лише він прибув до волинських хранителів старовини не з порожніми руками.
Олена ЛІВІЦЬКА.
Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

Ефективна протидія смертоносній інфекції. (4) - 6.6%
Нездатність адекватно реагувати на загрози. (15) - 24.6%
Відволікання уваги від чогось важливішого. (31) - 50.8%
Мене це не стосується. (5) - 8.2%