Мільярди Паші і Юлі – на гуманітарні цілі?

Мільярди Паші і Юлі – на гуманітарні цілі? Отже, юридична фірма Lawrence Graham LLP із Великої Британії заявила, що 4 листопада розпочала правовий процес у США та Швейцарії стосовно понад 200 мільйонів доларів США, що вважаються вкраденими особами, серед яких колишні прем'єр-міністри України – Юлія Тимошенко та Павло Лазаренко. Йдеться про 4,1 мільярдів гривень, що становить близько 504 мільйонів доларів США!
Волиняни вже почали активно обговорювати цю тему. Тим більше, що вона співпала з заключним етапом виконання нашою владою умов щодо підписання наприкінці листопада в литовському Вільнюсі угоди про Асоціацію з ЄС. Одна з вимог євроспільноти – звільнити від відбуття покарання Юлію Тимошенко, яка вважається важко хворою, а українські лікарі – нездатними вилікувати спину VIP-пацієнтки, що почала нестерпно та публічно боліти лише після того, як «леді Ю» втратила спочатку владу, а потім і свободу.


 «Ще коли Юлія Тимошенко була Прем’єр-міністром, прості люди не переставали дивуватися, як часто вона, іноді по декілька разів на день, змінює наряди, – зауважив у порталі VIP голова Луцької міської організації Партії регіонів, депутат Луцької міськради Іван Смоленг. – Журналісти вказували на те, що Юлія Володимирівна одягається багатше, ніж англійська королева, притім не маючи офіційно на рахунках жодної копійки. Ба більше, у неї навіть не було у власності свого житла. Казали, що пані Тимошенко живе за кошти свого чоловіка-бізнесмена, бо навіть зарплати прем’єра не вистачить, щоб справляти собі такі дорогі обновки. Проте в цю казочку мало хто вірив, бо широкому загалу не було відомо, яким же бізнесом займається Олександр Тимошенко. І ось тепер, після того, як Міністерство доходів і зборів України почало судовий процес у США та Швейцарії для захисту державних інтересів у справі про розкрадання 200 мільйонів доларів, у якому підозрюються екс-прем'єри Юлія Тимошенко і Павло Лазаренко, починаємо розуміти, що гроші Тимошенко треба шукати за кордоном… І, на моє переконання, відмовитися від повернення у державну казну вкрадених в українського народу коштів було б принаймні нерозумно. Гроші Тимошенко мають бути повернуті в Україну і використані для потреб українців. Справді, нас просто не зрозуміють люди, якщо ми відпустимо пані Тимошенко до її грошей. В такому випадку ми не побачимо ані її, ані коштів, як ніколи не побачимо в Україні Павла Лазаренка».
Дар'я Каленюк, юрист Центру протидії корупції, в «Українській правді» 6 листопада змалювала ще один варіант, завдяки якому вкрадені мільйони Лазаренка-Тимошенко можуть бути використані для потреб суспільства:
«Уряд США має досвід у подібних справах. В 2007 році 84 мільйони доларів, на які американську компанію оштрафували за давання хабарів уряду Казахстану, було перераховано новоствореному незалежному фонду «БОТА», котрий  є найбільшою приватною благодійною організацією країни, що інвестує в соціальні проекти, зокрема, навчання для соціально незахищених дітей. Створення фонду координував Світовий Банк, а до адміністрування "БОТА" було залучено міжнародну організацію IREX.
Ряд громадських організацій України вже об'єднали зусилля, щоб повторити казахську історію успіху щодо грошей Лазаренка. Ці організації ініціюють процес створення незалежного благодійного фонду з міжнародною Наглядовою радою, котра стане гарантом ефективності використання повернутих грошей.
Днями відбудеться публічна презентація цієї ініціативи, що має потенціал стати важливим прецедентом вироблення світової моделі повернення корупційно здобутих статків постраждалим народам».
Як бачимо, ситуація продовжує залишатися вкрай напруженою. Вона може значно прояснитися буквально 7 листопада, коли в парламенті за присутності представників ЄС Пета Кокса і Алєксандра Квасьнєвскі народні депутати спробують розглянути хоча б один із чотирьох законопроектів щодо подальшої долі Юлії Тимошенко.
Сама вона прагне вийти з-за грат будь-якою ціною, бо 1 листопада заявила:
"Я прошу депутатів парламентської опозиції без будь-яких покращень та поправок, без будь-яких дискусій і сперечань невідкладно втілити пропозицію місії П.Кокса та О. Квасьнєвського та негайно в цілому проголосувати у Верховній Раді за законопроект пані Лабунської, одночасно відкликавши той законопроект опозиції, який передбачає мою повну реабілітацію, звільнення та повернення мені незаконно відібраних громадянських прав".
Проте можна не сумніватися, що в Брюсселі вже уважно прочитали заяву британської юридичної фірми, й тепер гарячково розмірковують, як пояснити хоча б європейським виборцям, чому в одних випадках запідозреним у відмиванні коштів державним чиновникам навіть руки не подають, а в випадку з Юлією Тимошенко треба обома руками тягнути її з тюрми на волю. У наших громадян ні місія Кокса-Квасьнєвського, ні інші зарубіжні посланці, схоже, нічого запитувати й не збираються…
Наш кор.
На фото з газети «Тиждень»: представники художньої самодіяльності вітатимуть Юлію Тимошенко з Новорічними та Різдвяними святами під стінами харківської залізничної лікарні ще не раз?

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (10) - 13.5%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 51.4%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 23%
Мене це не стосується. (6) - 8.1%