Зазіхають на «Ініціал»

Зазіхають на «Ініціал»

Що первинне: яйце чи курка? Духовність чи нерухомість?

Нещодавно в приміщенні Палацу культури м. Луцька відбулася прес-конференція представників видавництва «Ініціал», на якій його директор Віктор Федосюк озвучив суть проблеми. Він, зокрема, заявив, що на приміщення видавництва накинули оком Громадська спілка «Спілка воїнів АТО Волині» та ГО «Капелани Волині». Тож ініціалівці можуть опинитися на вулиці…

Знаходиться спірне майно в будівлі колишнього монастиря Бернардинів, пам’ятки архітектури XVII ст. Це якраз навпроти центрального універмагу, біля воріт автогосподарства облради. 
Незважаючи на те, що видавництво «Ініціал» перебуває у вказаному приміщенні з 1993 р., що засвідчує «Договір про спільну діяльність» із Волинською єпархією Київського патріархату». У 2003-2004 рр. на прохання тодішнього владики Якова «Ініціал» власним коштом зробив тут капітальний ремонт: полагоджено покрівлю, яка протікала, підведено воду, зроблено каналізацію. Лише на закупівлю матеріалів витрачено за тодішніми цінами 69 тис. грн. (це за нинішнім курсом – утричі більша сума!)
«Ініціал» є центром патріотизму не лише на Волині. В приміщенні видавництва розміщується ГО «Козацьке стрілецьке братство», Громадська Спілка «Патріотичні організації Волині» та ГО «Майдан Волині». Всі патріотичні події обговорювались та виходили з цього приміщення:
2004 р. – штаб Помаранчевої революції, 2013 р. – штаб Майдану, 2014 – штаб «Самооборони Майдану».... 
Видавництво досить відоме на теренах України. Воно є учасником багатьох книжкових форумів, міжнародних виставок та ярмарків. Нагороджене дипломами та відзнаками. Тут видаються художні твори, збірки поезії, мистецькі альбоми, путівники, каталоги, репрезентативні та подарункові видання, присвячені Волині та Луцьку.
Керівник видавництва Віктор Федосюк – патріот України з великої літери, голова Асоціації козацьких стрілецьких братств України, яка є єдиним представником України в Європейській гільдії історичних стрільців. Він стояв біля витоків боротьби за Незалежність України. Співзасновник і активний член Народного Руху України на Волині, делегат Установчого з’їзду НРУ у Києві. Віктор Федосюк  перший підняв жовто-блакитний прапор на Замковій площі, перший встановив прапор на Луцькій міській раді і Замку Любарта.
В 1992 р. він був ініціатором і активним учасником передачі Свято-Троїцького собору і будівлі монастиря Бернардинів в лоно УПЦ Київського патріархату, разом із козаками охороняв собор від захоплення. Своїм коштом підняв із руїн будівлю монастиря та забезпечив нормальне функціонування церкви та семінарії у часи становлення Української православної церкви Київського патріархату.
Він був у перших рядах мітингарів акції «Україна без Кучми». Брав активну участь у Помаранчевій революції 2004 р. Видавництво «Ініціал» своїм коштом друкувало та розповсюджувало агітаційні матеріали і листівки революційного змісту. Віктор Федосюк , крім цього, був і депутатом Луцької міськради одного з перших скликань у період становлення Незалежності України, він – автор Герба міста Луцька – «Святого Миколая».
Коли у 2005 р. Фонд держмайна хотів відібрати приміщення монастиря Бернардинів, видавництво «Ініціал» активно включилося у судові тяжби, взявши всі судові витрати на себе. Вигравши суд, відстояло це приміщення для громади, за що Патріархом Філаретом Віктор Федосюк нагороджений орденом Святого Володимира.
З перших днів війни на Сході країни видавництво працювало на фронт. Все забезпечення проводилося за рахунок фінансових і матеріальних активів видавництва: бронежилети, каски, обладнання, паливо, продукти харчування та інше. Віктор Федосюк та його побратими стояли біля витоків створення Самооборони Майдану у 2013 р. Він – десятник 4-ої сотні… Козаки, очолюваного ним Козацького стрілецького братства, стали основою 4-ої сотні і першими пішли добровольцями на захист кордонів України. Якби не перенесена важка операція, то поза сумнівом Віктор був би в перших лавах добровольців. 
До теперішнього часу видавництво виконувало і виконує умови Договору:
– верстає та макетує газету «Єпархіальні відомості». В червні цього року вийшов 151 випуск.
– справно сплачує комунальні послуги в більшому розмірі, ніж займана площа (займає  80 квадратних метрів, а сплачує за 300).
– регулярно макетує церковні календарі, різдвяні та пасхальні вітання, поштівки, бланки, книги та акафісти та інше, зазначене в умовах договору.
– власним коштом видає книги патріотичного та просвітницького характеру.
Незважаючи на існування договору та Постанови Верховної Ради від 16 січня 2009 р. №901-VI «Про запровадження мораторію на виселення редакцій друкованих засобів масової інформації, закладів культури, у тому числі бібліотек, видавництв, книгарень, підприємств книгорозповсюдження», є намагання забрати приміщення видавництва. 
Сьогодні більше 30 громадських спілок, організацій, у тому числі 16 АТОвських, благодійних фондів, реабілітаційних центрів, стали на захист видавництва.
Громадськість не відступить!

Леонід ПРИХОДА,
голова Громадської Спілки «Патріотичні організації Волині», заступник ГО «Волинська спілка учасників АТО».   

На фото Романа УСТИМЧУКА: спірне приміщення, де розміщується поруч із собором видавництво «Ініціал».

Від редакції. Ми готові надати можливість висловити свою думку всім причетних до цього конфліктів сторонам. Бо мораль, совість і честь квадратними метрами не вимірюється…

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (67) - 15.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (203) - 45.8%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (118) - 26.6%