«Орли» польоту горобців

«Орли» польоту горобців

Чергова пляма на поліцейському мундирі рощиженського покрою.

На засіданнях Кабміну неодноразово ставили у приклад МВС, яке очолює Арсен Аваков. Мовляв, повчиться, як за короткий термін чоловік зумів реформувати таку гігантську систему.
Тому не тільки в областях, але й в усіх районах поміняно вивіски. Набрали чимало нових людей на «грубу» зарплату, яких у більшості забезпечили імпортним транспортом. Щоправдва, не маючи достатнього досвіду, вони чимало автівок уже розтовкли. Але з ким не буває? На цьому переліку, здається, усі зміни й закінчуються. Бо розкриття злочинів – на мінусовому рівні. А от традиційні для старих «мєнтів» проблеми з простими громадянами – залишилися.
Аби не розтікатися «мислю по древу», придивимося уважніше до роботи Рожищенського відділення, яке очолює Олександр Басалик і яке підпорядковане Ківерцівському відділу поліції ГУНП  у Волинській області. Не новачок у цій системі Олександр Басалик, під орудою якого його «доблесні» «орли» неодноразово вчиняли дії, які аж ніяк не сумісні зі званням правоохоронця. Не подобається чимось чоловік, приміром, давай привселюдно його ославимо – затримаємо та надягнемо кайданки. Це ж ціле місто гудітиме про розкриття чергового злочину і гадатиме на кавовій гущі, на чому людина попалася?!
Чергову пляму на своїх мундирах рожищенські «пінкертони» поставили в кінці минулого року. Негативним героєм ще однієї детективної історії вони намагалися зробити жителя міста Петра Матвійчука. 
За день чи два до нинішнього Нового року Петро Олександрович повернувся з Польщі, де відбувався футбольний турнір. Наша команда, за яку грав і Петро Матвійчук, осідлала найвищу сходинку п’єдесталу! Який настрій був у спортсмена, здогадатися не так складно. Стати навіть чемпіоном села – і то велика честь, не говорячи про змагання міжнародного рівня. 
Та часто наше життя мережать не тільки білі, а й чорні смуги. Так трапилося і цього разу. Петрові необхідно було забрати особисті речі та ялинку, яку він перед поїздкою прдбав у «Новій лінії» за 900 грн. 
Можливо, якби не цей неодмінний новорічний атрибут, то за речами, які лишив у тренажерній залі, де неодноразово займався з іншими спортсменами, громадянин і не йшов би…
Відчинити підвальне та комунальне приміщення попросив директора Рожищенського підприємства житлово-комунального господарства Анатолія Медведєва, який порекомендував прохачеві звернутися до голови міської ради В’ячеслва Поліщука. 
Кульмінація конфлікту наростала.

– Міський голова сказав мені, щоб я знову йшов до пана Медведєва, бо, мовляв, ключі у нього, – відтворює цю ситуацію у спогадах Петро Матвійчук. – Я ж не футбольний м’яч, якого можна перепасовувати один одному! В Анатолія Олексійовича я уже був, і він сказав, що ключі у вас, тож і прошу відкрити тренажерну залу, щоб я спокійно міг забрати новорічну ялинку та інші залишені речі.
Його слова викликали у керівника міськради бурхливу реакцію. У присутності окремих депутатів та інших відвідувачів він почав нецензурно лаятися. Аби захистити себе та, врешті-решт, потрапити у тренажерну залу, Петро Матвійчук зателефонував у місцеве відділення поліції… 
Бідолаха навіть не здогадувався, що накликав біду на свою власну голову. Вісім бравих молодців у поліцейських одностроях прибули на місце інциденту. Як не як, а владу від народу, якому присягають на вірність і за рахунок якого стражі порядку живуть, оберігати треба, як зіницю ока. Минулу оберігали, цю – також стережуть. Так було, поки що є і невідомо скільки ще буде! 
У супроводі «почесного екскорту» прохач і скаржник залишив кабінет міського керівника і відразу, як кажуть, потрапив з корабля на бал. Маючи перед собою одного незахищеного громадянина, котрий ішов мовчки, поліцейські відразу кинулися до нього і почали заламувати руки, намагаючись надягнути кайданки. Це вже така «добра» традиція роками склалася у рожищенських правоохоронців. Правда, поки що невідомо, з якого часу, оскільки відповідного патенту їм ніхто ще не видав. Можливо, відтоді, коли начальником тут став Олександр Басалик? Бо подібні методи роботи практикувалися у цьому місті і раніше, про що «Волинська газета» поінформує своїх читачів дещо пізніше… Люди мають знати своїх героїв! Добре, що Петро Матвійчук виявився не з лякливого десятка. Він не дозволив вчинити над собою поліцейське свавілля та наругу, що й було сприйнято за непокору. 
Далі – більше. Уже на початку нинішнього липня молодого чоловіка безпідставно затримують удруге, заламавши руки, доставляють у місцевий «постерунок» поліції. Під час цієї наруги послалися, як стверджує потерпілий, на рішення слідчого судді, яке йому не тільки не дали на руки, але навіть і не показали. У відділені ніяких претензій йому також не висунули, а лише 3 години протримали і… відпустили. 
Ще через кілька днів на загальноміській дошці оголошень під красномовною назвою «Їх розшукує поліція» з’являється… портрет Петра Матвійчука. Місяцем раніше, а точніше 6 червня, інтернет-видання «Район. Рожище» навіть помістило повідомлення про розшук Петра Матвійчука. Як пояснила журналістка Ірина Зенц, 4 червня в редакцію надійшло прохання від Рожищенського ВП Ківерцівського ВП ГУНП у Волинській області розмістити таке повідомлення. Інтернетники його сумлінно виконали. Чому не перевірили? Понадіялися на чесність та моральність тих, хто своїми діями ще раз заплямував поліцейський мундир.
Зрозуміло, що Петро Матвійчук аж ніяк не думає прощати найменші образи своїм кривдникам, які ганьблять його добре ім’я, а також честь та гідність. З відповідною скаргою він знову звернувся в обласну прокуратуру, аби, нарешті, та встановила справжню істинну.
Це питання знаходиться і під контролем «Волинської газети». Адже наша Конституція гарантує недоторканність кожної особи та її особистого майна. Невже поліцаї думають, що їм усе дозволено і будь-яке злочинне діяння легко зійде з рук? 
Надіємося, що в обласному відомстві під суворим контролем генерала поліції 3 рангу Петра Шпиги теж по-належному оцінять діяння рожищенських «орлів» польоту рівня горобців.

Володимир ПРИХОДЬКО. 


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 15.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (205) - 45.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (121) - 26.9%