Ескалація політичної кризи по-волинськи

Ескалація політичної кризи по-волинськи

Доки нема голови, його гвардію знешкоджують… Далі буде?


Тривала відсутність на робочому місці голови облради, одного з очільників партії УКРОП Ігоря Палиці не могла проминути безслідно. Якщо за наявності в Луцьку Ігоря Петровича протиріччя, зазвичай, намагалися розв’язувати методом голосувань чи переговорів, то другий місяць поспіль Волинь колотить від скандалів, вибухів, погроз, підпалів і затримань.

8 серпня ц. р. лише підтвердив істину, що коли «батька» нема вдома, його «діти» – наче сироти…

Голову постійної поліцейської комісії Волині і керівника ГО «Варта порядку» Олександра Тиводара затримали правоохоронці на луцькому пр-ті Перемоги, поблизу 5-ої школи у Луцьку серед білого дня. Згодом слідчі та силовики прибули з обшуком і до нього додому, де виламали вхідні двері на територію помешкання…
«Це трапилося посеред білого дня на проспекті, де триває інтенсивний рух, – сповістив портал «Волинські новини», який пов’язують із Ігорем Палицею та УКРОПом. – За дивним збігом обставин на місці затримання Тиводара знаходилися громадські активісти і журналісти видань «ВолиньPost» і «Волинь24», які, як відомо, є рупорами «Континіуму». Водночас чоловіки з автоматами у формі СБУ наразі зачинилися в офісі громадського формування «Варти порядку», що на вул. Винниченка у Луцьку сьогодні, 8 серпня, близько 12 години. Туди ж прибули піротехніки…».
Як повідомив з місця події журналіст Інформаційного агентства Волинські Новини, працівники СБУ з автоматами закрили двері у приміщення «Варти порядку» на 1-ому поверсі. Говорять, що тривають слідчі дії.

«Волинь24» підтвердило це:

«Досі тривають обшуки в офісі «Варти порядку», що на вул. Винниченка. На місці працює СБУ.  Обшуки відбуваються як на другому, так і на третьому поверхах. На місце також приїхали працівники вибухотехнічної служби. Однак, вони зайшли не в сам офіс, а в двері поряд.  На місці події також знаходяться дві поліцейські машини».

Що відбувається, спробувала пояснити прес-служба Прокуратури Волинської області в повідомленні від 8 серпня ц. р.:

«У результаті спільно спланованих прокуратурою Волинської області та слідчим і оперативними підрозділами Управління СБУ в області слідчих та розшукових дій вдалось викрити і припинити діяльність групи осіб, які позиціонували себе як члени громадського об’єднання з охорони правопорядку на Волині й з метою незаконного стеження, збору та використання у власних цілях та на замовлення третіх осіб конфіденційної інформації про особисте життя громадян, у тому числі публічних осіб в регіоні,  організували контрабандне переміщення  в Україну, задля подальшого використання у власній незаконній діяльності, спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, стосовно яких встановлені обмеження перебування у вільному обігу.

Нині тривають першочергові слідчі (розшукові) дії зі встановлення повного кола учасників злочинної змови та осіб, які користувались їхніми послугами щодо незаконного стеження та збору конфіденційної інформації.

Вирішується питання про обрання викритим у злочинній діяльності особам запобіжних заходів та повідомлення їм про підозру у вчиненні контрабанди і незаконного придбання та використання спеціальних технічних засобів отримання інформації (Кримінальні правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 201, ч. 2 ст. 359 КК України).

Зауважимо, що за такі діяння передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк до 12 років».

В УСБУ по Волинській області з цього приводу коментарів не розповсюджують.

А події продовжують розвиватися зі стрімкістю снігової лавини.

«ВолиньPost» стало відомо, що обшуки відбуваються не лише в офісі «Варти порядку» та за місцем проживання Олександра Тиводара, але й «в оселях інших керівників та деяких членів громадського формування».

До будинку Олександра Тиводара прибули журналісти медіа, які працюють на боці Ігоря Палиці. Тут також були помітні голова правління Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Олександр Товстенюк і прес-секретар «Варти порядку» Олександр Волянюк.

«Правоохоронці проводять обшуки в межах згаданої справи. Навіть є факт обшуку за межами Волинської області, а саме – за місцем відпочинку одного з учасників формування «Варта порядку», – деталізується.

Цілком очевидно, що на цьому ескалація напруженості на Волині не зупиниться. Схоже, що сторони протиборства з усіх педалей управління машиною політичних протиріч обрали лише педаль акселератора (газу)…

Далі буде?

Роман УСТИМЧУК.

На фото порталу «ВолиньPost»: момент затримання Олександра Тиводара.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (65) - 15.4%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (193) - 45.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (110) - 26.1%