Сіркові очі «земляка»

Сіркові очі «земляка»


Понад 30 млн грн надійшло з Держбюджету в 4 райони Волині на вирішення нагальних проблем, які турбують громади. Ці гроші планується використати на 129 об’єктів, а їх залучення в область домоглася народний депутат від Маневицького округу №23 Ірина Констанкевич. Утім, Ірина Мирославівна занепокоєна їх подальшою долею. Причина – волюнтаристська позиція губернатора Гунчика.

Про це вона розповіла на телеканалі «АВЕРС», а «Волинські новини» деталізували:
«За 10 місяців вдалося залучити понад 30 мільйонів гривень, а це 129 об’єктів: ремонт 71 школи, 13 дитсадків, 21 закладів охорони здоров’я, вулиці, дитмайданчики тощо. Втім, нас губернатор критикував, що ми розпорошуємо кошти на громади. Він казав, що це все необхідно вкласти у великі 2-3 об’єкти, які він сам визначає. Мені цікаво, чи погодяться люди, чи готові вони лишитися і надалі з дірявими дахами у ФАПах, школах, ДНЗ, без води в медзакладах і тішитися з того, що десь три роки буде зводитися багатомільйонна школа?! Тому, я вважаю, що це дискримінаційна позиція».
Також Ірина Констенкевич зауважила, що для таких великих об’єктів є інші джерела фінансування, зокрема Фонд державного регіонального розвитку, і в цьому напрямку вже має працювати сам Гунчик.
«Звісно, треба, щоб школи будувалися, але є Фонд державного регіонального розвитку і звідти можна залучати ці кошти. Для прикладу, на школу в Осівцях облрада дала торік мільйон гривень, я завела понад 3 мільйони, а від губернатора я так і не почула, скільки він із регіонально розвитку залучив. Тому треба не словами, а справами доводити об’єкти до завершення», – каже Ірина Мирославівна.
Колеги нагадали, що чергове фінансування на школу в с. Оленине Камінь-Каширського р-ну  надійшло в сумі 200 тис. грн., гроші вже на казначейському рахунку рай управління освіти і науки. Та їх використати за призначенням після вказівки з Луцька не бажають: голова облдержадміністрації Володимир Гунчик будівництво школи в рідному районі вважає «політичною забаганкою» недругів...
Слід зауважити: в червні ц. р. губернатор здійснив грандіозний візит на свою малу Батьківщину, побувавши і в с. Осівці, де агітував людей гуртуватися в нову територіальну громаду. Школу він вирішив звести тут, а не в Олениному. Бо так хоче…
«Володимир Гунчик запевнив, що школа в Осівцях – серед тих об’єктів, на які влада проситиме у Кабінету міністрів гроші, переконуватиме обов’язково їх виділити. За словами керівника виконавчої влади Волині, треба зробити все, аби Осівцівська школа була внесена у перелік об’єктів, затверджених постановою Кабміну, що фінансуватимуться з держбюджету. Він також висловив надію, що подібний об’єкт можна збудувати за три роки – почати в 2017-му і закінчити в 2019-му. «Нам разом належить до кінця пройти цей нелегкий шлях. Ми з вами побудуємо школу», – підсумував Володимир Гунчик розмову з осівчанами по найважливішому питанню порядку денного, пообіцявши, як написала газета «Полісся», приїхати знову наприкінці липня ц. р. і все остаточно вирішити.
Але не їде. Ні в Осівці, ні в Оленине… Щоб у Сірка очей не позичати?

Сергій ШРАМЧУК.
На фото «Полісся»: Володимир Гунчик ступає по рідній камінь-каширській землі та не втомлюється обіцяти одним і відмовляти іншим…

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14.7%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (220) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (130) - 27.3%