Країна серед лісу

Країна серед лісу


Літо у розпалі… По трасі мчать авто та маршрутні таксі, везучи дітейподалі від гамірного, багатолюдного міста, залишаючи позаду шкільні турботи, звичайний спосіб життя, улюблене подвір’я та вірних друзів. 

А попереду – нові зустрічі та знайомства, хвилюючі очікування та незабутні враження від спілкування, пригод і відпочинку.
Дорога, яка веде на Володимир, з траси повертає праворуч і губиться поміж деревами густого лісу, який вабить свіжістю, пахощами трав, щебетом пташок та прохолодою, яку щедро дарує шелест грайливого листя. Серед цієї чарівної волинської краси у 1983 р. виникла табірна країна «Ровесник», яка щоліта скликає до себе дітей. Струнко, немов солдатики, вишикувались тут маленькі хатинки, вистелились між ними асфальтовані доріжки, які заблукали між зеленню трав. Ігрові майданчики запрошують усіх до себе, і неможливо встояти перед цією спокусою ні дітям, ні дорослим. І хто переступив кордон цієї країни, залишається тут уже на 21 день, живе за її правилами та законами, вчиться їх дотримуватись та виконувати, тому з часом стає самостійнішим, відповідальнішим, розвиває в собі нові здібності, вміння і таланти.
Вже традиційно першими у цім чарівнім куточку оздоровлюється найталановитіші діти луцьких гімназій, ліцеїв, шкіл. Серед них переможці різноманітних олімпіад та конкурсів. Їх зміна так і називається – «Ерудит» у «Ровеснику».
Друга зміна, у якій довелося працювати разом із колегами-педагогами і мені, зібрала понад 200 сиріт, хлопчиків і дівчаток із багатодітних та малозабезпечених сімей, дітей захисників України, учасників АТО, а ще тих школяриків, кому «табірне життя» прописали лікарі. Всього було сформовано 8 загонів по 20-25 відпочивайликів – учнів 1-11 класів. Проживанням, харчуванням та дозвіллям усіх таборян повністю опікується Луцька міська рада. 
Гурти, в які об’єднуються жителі, нагадують маленькі нації, які вчаться співіснувати, підтримувати один одного, бути одним цілим в єдиній державі, усвідомлюючи, що саме у згуртованості та спільній меті є їхня сила, непоборність, що веде до перемоги. У моєму – «Соколах», як і у всіх інших, – щодня вирувало цікаве життя: різноманітні конкурси, пізнавальні вікторини, цікаві ігри, квести, змагання з футболу, волейболу, флорболу, тенісу...
Як і кожна країна, «Ровесник» має свого Президента та Верховну Раду. Очільники держави щиро люблять свій народ, і найголовніше завдання для них – дбати про нього. Тому собі в допомогу вони взяли Дух лісу, який дарує своїм жителям усе найкраще, що має від Природи, – Джерело Здоров’я.
Зараз у «Ровеснику» оздоровлюється вже третя зміна. Усі мешканці країни «Ровесник» після закриття табору повертаються додому, сповнені енергії та наснаги для нових звершень у своєму житті. І мрії тоді обов’язково збуваються!!!

Олена РОМАНЮК,
На фото автора: так відпочивали діти у «Ровеснику».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 15.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (205) - 45.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (121) - 26.9%