250 фазанів

250 фазанів


Розведенням цього птаха у Горохівському лісомисливському господарстві розпочали активно займатися ще минулого року. Тоді й був перший виліт фазанів на свободу – у природний ареал, де немає людського догляду і гарантованих сніданків та обідів. Загалом за цих два роки горохівським мисливствознавцям вдалося випустити у природне середовище 250 особин двомісячного молодняка, які вже здатні виживати самостійно.

Фазани приживаються у наших лісах досить добре. Підтверджено це спостереженнями працівників єгерської служби ДП «Горохівське ЛМГ», які неодноразово фіксували кладку яєць, натрапляли на молодняк.
– У наших мисливських угіддях достатньо водних об’єктів, заболочених територій, чагарників – тобто місць, де полюбляють гніздитися фазани, – розповідає головний мисливствознавець ДП «Горохівське ЛМГ» Григорій Биховець. – Правда, нам зі свого боку варто подбати про чисельність лисів, які полюбляють полювати на фазанів.
Але найбільшої шкоди, наголошує мисливствознавець, фазанам завдають навіть не лиси. Ворогом №1 для фазанів залишається… людина. І то не з рушницею (бо полювання на цих птахів у наших угіддях заборонене), а з сірником. Коли люди починають спалювати суху траву, горять гнізда фазанів, які дуже полюбляють для насиджування такі місця. Саме з цієї причини гине чимала кількість майбутнього потомства – просто згорає заживо…
І на завершення – про те, де взявся досвід із розведення фазанів у волинському лісі.
Таким в Україні давно й успішно займаються приватні господарства. А в Європі, зокрема тій же найближчій нам географічно Польщі, практично кожне мисливське господарство працює над розведенням цих птахів. Там уже кількість фазанів довели до такого рівня, що навіть дозволено полювання. У наших мисливських угіддях над цим поки активно працюють. І головне – результативно.

Світлана ДУМСЬКА.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14.7%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (220) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (130) - 27.3%