Сторінками минулого 10.08.2017

Сторінками минулого 10.08.2017

110 років тому
Контрабандний Маркс

«Російські прикордонники та поліція регулярно перехоплюють у м. Берестечку антидержавну літературу, яку намагаються доставити на територію імперії з Австро-Угорщини. Серед виявлених членів місцевої організації РСДРП – твори Карла Маркса і Фрідріха Енгельса, стаття Владіміра Лєніна «Лист до товариша про наші організаційні завдання» тощо. Останній транспорт із цими прокламаціями затримано в серпні 1907 р., раніше – в листопаді 1905-го».
(«Памятная книжка Волынской губернии», 1908 р.)

70 років тому
Вдовам – супряги!

«При деревообробному комбінаті в смт Цумань відкрито фабрично-заводську школу з піврічним строком навчання, де готують слюсарів, столярів, теслярів. До неї вступили 103 юнаки з Цумані, а також із сіл Цуманського та Олицького р-нів. У липні відбувся перший випуск, і чимало грамотних спеціалістів залишилися працювати на рідному підприємстві, де для надання допомоги безкінним господарствам, удовам та інвалідам Великої вітчизняної війни під час польових робіт надає допомогу в обробітку 41 супряга».
(«Радянська Волинь», 1947 р.).

20 років тому
«Кравець-чинбар» і «Ауді»

«Затвердження обласного бюджету відбулося на 7 місяців пізніше, ніж потрібно. «Підкачала» Верховна Рада України… По-друге, бюджет затверджували без змін, бо Київ наполіг: аби депутати приймуть запропонований варіант, або Волинь не отримає 39 млн грн дотації. По-третє, в бюджет свідомо заклали завищені показники доходів і занижені – видатків, що викликало гостру критику з боку Луцького міського голови Антона Кривицького… Взагалі, бюджет області нагадує стару українську казку, в якій спритний кравець-чинбар пошив із овечої шкури 10 шапок на замовлення багатія-скнари. Так і тут вийшло: кожному дісталися «сміхотворні суми», але всі залишилися задоволеними. В тому числі й Конгрес інтелігенції Волині, якому з балансу облуправління охорони здоров’я депутати безплатно передали цілком справний легковий автомобіль «Ауді».
(«Досвітня зоря», 1997 р.).

 10 років тому
Безкровне відкриття

11 серпня відбулося відкриття полювання на пернату дичину. За повідомленням ЦГЗ УМВСУ у Волинській області, чи не вперше за багато останніх років обійшлося без втрат серед мисливців. Чого не скажеш про качок…
(«Волинська газета», 2007 р.).

Підготував Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14.7%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (220) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (130) - 27.3%