Як японець на Волині снопи в’язав

Як японець на Волині снопи в’язав


Іноземці привертають увагу до унікального музею, тоді як в області його вперто не помічають.

У попередньому номері «Волинської газети» ми коротко повідомляли про міжнародну толоку, яка протягом двох тижнів проходить на території Музею історії сільського господарства Волині, що в Рокинях Луцького р-ну. 12 серпня організатори з Києва та гості з-за кордону роз’їдуться…
Тому в цій статті ми розкажемо ще багато цікавих фактів, про які не вдалося повідомити раніше про цікавих людей.
Нагадаємо, у смт Рокині Луцького р-ну відбувається Міжнародний волонтерський табір «Старовинна Волинь – перехрестя культур».
Міжнародна команда з 13-ти волонтерів з України, Сербії, Польщі, Франції, В’єтнаму, Німеччини, Японії, Туреччини, Чехії та Естонії виконує різноманітні роботи з благоустрою Музею історії сільського господарства Волині – Скансен, який займає площу понад 17 га.
Організували таборування та подбало про насичену культурну програму Міжнародне громадське об’єднання «Волинське братство» та Всеукраїнська асоціація молодіжного співробітництва «Альтернатива-В» за фінансової підтримки Благодійного Фонду «Здоров’я для всіх» та небайдужих меценатів.
Перший заступник голови ради МГО «Волинське братство» Жанна Шнуренко (уродженка м. Луцька, випускниця школи №7, наразі проживає у столиці) розповіла про те, як виникла ідея міжнародного волонтерського табору:
«Вже майже 15 років ми кожен рік перед Великоднем їздимо в Пирогово на толоку, де є дві садиби з Волинської землі. І ми розповідаємо іншим земляцтвам, що у нас на Волині є своє міні-Пирогово – в Рокинях. І цього року ми разом із координатором міжнародних програм Валерієм Бідношеєм вирішили провести таку толоку тут, у Рокинях, правда – ширшого формату, залучивши міжнародних волонтерів. І наша рада «Волинського земляцтва» на чолі з Сергієм Шевчуком підтримала цю ідею».
Вона також повідомила, що мета проекту – привернути увагу влади та місцевого населення до музею, створити з нього високорозвинений туристичний та історико-культурний об’єкт.

Координатор Всеукраїнської асоціації молодіжного співробітництва «Альтернатива-В» Валерій Бідношей розповів, що його організація протягом 8-ми років провела 19 міжнародних волонтерських таборів у Музеї архітектури і побуту Надніпрянщини в м. Переяслові-Хмельницькому, а разом із «Волинським братством» у 2006 р. провела табір у Шацькому національному природному парку. Тож досвіду для організації подібних заходів предостатньо.

«Це актуально, адже музей потребує допомоги від держави та місцевої влади. Але, на жаль, ця підтримка не на тому рівні, на якому б хотілося. Музей повинен розвиватися.!Не просто підтримуватися на тому рівні, на якому він є, а розвиватися», – наголосив Валерій.
Першими враженнями поділилися і гості з-за кордону.
Так, Юстина Яновська з Польщі українською мовою з домішками польської повідомила:
«Волонтерські програми дуже важливі для об’єднання націй. Я знаю, що в Польщі, в Любліні, працює великий музей, схожий на цей, і туди кожного року приїжджає багато туристів. Це дуже цікаво. Я особисто вирішила приїхати, тому що ми – сусіди, нам треба розмовляти, пізнавати один одного. А для мене Україна – це дуже цікава країна. І тут я побачила великий потенціал».

Акім Алан Мерло, який є громадянином одразу двох країн – Німеччини та Італії, розповів, що дуже любить Україну, а також цікавиться історію:
«Я думаю, тут піднімають дуже важливі теми, тут є неймовірна природа і культурно-історичний потенціал. Я вивчаю історію, тому для мене такі заходи є дуже цікавими. Я думаю, цей табір є позитивним прикладом для української молоді».
22-річний Мізуно Рутаро, якого просто кличуть Таро, з Японії, з задоволенням бере участь у всіх майстер-класах, і на момент нашої зустрічі уже встиг пожати жито і разом з ще двома волонтерами зв’язав 12 снопів.
«Я багато подорожую і побував у багатьох країнах. Я люблю пізнавати країну зсередини. І зараз я дізнаюся багато нового про Україну. Тут дуже гарний музей і неймовірна природа. Мені хочеться зробити цей музей більш відомим та популярнішим», – зазначив Таро.
Протягом двох тижнів учасники табору планують змінити в’їзні стенди, поремонтувати призьби, прибрати територію, а також навчитися жати жито, ліпити вареники, опанувати мистецтво плетіння з соломи та гончарство.

Організатори надіються, що табір стане традиційним і залучатиме все більше населення до історичної спадщини нашої землі. 
Програма таборування волонтерів – насичена та цікава. Надіємося, що наші гості залишаться задоволені перебуванням у Волинському краї і повезуть додому лише найкращі враження, якими поділяться з друзями, а ті, у свою чергу, захочуть побачити все на власні очі. 
І поки іноземці пакуватимуть валізи для подорожі на Волинь, наша влада та громада, нарешті, навчаться цінувати свою історію. І щось робити для цього руками, а не язиками.

Ольга КОНОНЧУК.
На фото Володимира ДАНИЛЮКА: старовинна садиба в Скансені; Жанна Шнуренко; Мізуно Рутаро; Юстина Яновська; Акім Алан Мерло.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14.7%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (220) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (130) - 27.3%