Сторінками минулого 17.08.2017

Сторінками минулого 17.08.2017

70 років тому
Деревина Донбасу

«Ще в червні минулого року з ініціативи місцевої партійної організації Ківерцівського ліспромгоспу розгорнулося соціалістичне змагання між волинськими лісорубами і шахтарями Горлівки. За рахунок понадпланової продукції в цьому році працівники ліспромгоспу послали в дар донецьким гірникам ешелон кріпильного та будівельного лісу».
(«Радянська Волинь». 1947 р.).

40 років тому
«Групова» преса

Керівник ОУН мельниківського спрямування Денис Квітовський зазначає: «Українська преса у вільному світі є в загальному «ідеологічною» пресою. Завданням її є поширювати певні думки чи погляди, а менше інформувати, бо навіть інформативна її частина має певне «педагогічне» значення. Рівень цієї преси не найвищий. Однією з причин цього факту є те, що кожна група, не тільки політична, хоче мати свою пресу, а тому, що цих груп є немало, то кількість цієї преси пожирає якість. Фізично неможливо найти відповідного числа кваліфікованих журналістів».
(«Голос сурми», 1977 р.).

25 років тому
Масло по талонах

«Голова обласного комітету контролю Ігор Семенюк навів вражаючі факти величезного вивозу за кордон продовольчих і промислових товарів, що були заборонені до експорту і були дефіцитними на внутрішньому ринку (цукор, олія, масло, яйця, м’ясопродукти, кондитерські вироби, рис, казеїн, міндобрива, мазут, трактори і т. д.). Наприклад, коли на Волині ввели талони на масло, було незаконно вивезено 248,6 тонн цього виду продукції. Незважаючи на те, що були встановлені квоти на вивезення дефіцитних товарів за межі області, комісія з ліцензування облдержадміністрації (голова – Борис Сорока, заступник – Віталій Заремба) безпідставно видавали ліцензії на їх вивіз, штучно обмежуючи споживчий кошик волинян».
(«Народна трибуна», 1992 р.).

10 років тому
Книги у Москві

«Волинські письменники і книговидавці взяли активну участь у Московській міжнародній книжковій виставці-продажу. Її відкрив вітальним словом Прем’єр-міністр РФ Дмітрій Мєдвєдєв. Україна представила понад 700 друкованих видань, а Волинь – 43. Завжди було людно біля українського стенду. Частими гостями на книжковій експозиції є  як пересічні відвідувачі, так і українська діаспора в Росії, працівники Бібліотеки української літератури в Москві».
(«Волинська газета», 2007 р.).

Підготував Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14.7%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (220) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (130) - 27.3%