… І 700 мертвих угорців

… І 700 мертвих угорців


Розкопки в Костюхнівці, Яблунці і Куклах дають несподіваний результат.

На Маневиччині тривають спільні польсько-українські заходи з пошуку місць поховань та ідентифікації останків польських легіонерів Юзефа Підлсудські, які загинули тут у період Першої світової війни з російською армією.
«Частина дослідницьких робіт на вищезазначеній території співфінансується Програмою Міністерства культури і національної спадщини Республіки Польща – «Місця національної пам’яті за кордоном»», – сповістив Генеральний консул РП у Луцьку Вєслав Мазур.
Українські археологи з «Волинських старожитностей» звернулися до Інституту національної пам’яті РП з проханнями надати фахівців, які б взяли участь у дослідженнях. Це вже традиційна практика. її прикладом є, зокрема, співфінансовані Польщею спільні дослідницькі роботи в Биківні і Володимирі-Волинському, де виявлено масові поховання, в яких спочивають останки жертв НКВС – як поляки, так і українці.
Тому Інститут національної пам’яті Польщі відрядив 9 фахівців, які надають підтримку українським спеціалістам. 
«Щоб уникнути процедурних непорозумінь, які часом ускладнюють польсько-українську співпрацю, ІНП РП повідомив Міністерство культури України про свою участь у проекті», – наголошує дипломат.
Біля с. Костюхнівка, Кукли та Яблунька пошуки поховань польських легіонерів тривають протягом багатьох років. Виявлені раніше людські останки були перенесені на військовий цвинтар в Костюхнівці. Але земля відкриває нові таємниці. Як повідомив керівник «Волинських старожитностей» Олексій Златогорський, ідентифіковано  братську могилу, де разом із рештками російських козаків і польських легіонерів є й майже 700 угорців…

Сергій ПОЛІЩУК.
Фото Олексія ЗЛАТОГОРСЬКОГО.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (72) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (233) - 43.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (164) - 30.8%