Футбольні пучкови гинуть від… «Аншлюсу»

Футбольні пучкови гинуть від… «Аншлюсу»  В українському футболі панують уже не подвійні стандарти, а потрійні підходи в кубі!  Але навіть найвийшколеніші  павлики морозови в боротьбі з «Волинню» в справі закулісних «рєшалово» не застраховані від фіаско: наприклад, екс-захисник луцького «Торпедо» Сергій Пучков став не тільки взірцем підлої боротьби за результат у матчі 3 туру Прем’єр-ліги «Металург» З. – «Волинь», але й виявився ритуальною жертвою невдоволення валсних босів із запорізького «Металурга»!

Отже, катастрофа в українському футболі стала очевидною після завершення минулого чемпіонату. Запорізький «Металург» і «Говерла» (Ужгород) посіли  два останніх місця в турнірній таблиці і, за Регламентом, мали б залишити елітний дивізіон. На їхнє місце повинні були прийти «Сталь» (Алчевськ) і «Севастополь». Але раптом один із переможців турніру у першій лізі («сталевари») ні сіло ні впало вустами офіційних власників клубу заявили: в Прем’єр-лігу не підемо, бо… немає грошей. На знак протесту у відставку пішов наставник «Сталі», досвідчений, совісний та кваліфікований Анатолій Волобуєв. Проте й третя команда турніру, і четверта в елітний розіграш сезону 2013-2014 років також долучатися не захотіли… Повний парадокс і суцільний крах основоположного спортивного принципу: замість аутсайдерів вищого класу ніхто не приходить із числа лідерів класу нижчого!
До чого додумалися наші боси з Професійної футбольної ліги та Федерації футболу України? Закрили очі на катастрофічну ситуацію в криворізькому «Кривбасі» і спокійно дочекалися закінчення телесеріалу під умовною назвою «Хроніка оголошеної смерті». Криворіжани, який тренував Олег Таран і які здобули низку сенсаційних перемог над грандами вітчизняного футболу, просто збанкрутували! Ні ПФЛ, ні ФФУ пальцем об палець не вдарили, щоби врятувати цей самобутній колектив. Значить, штучна афтеназія цієї команди була комусь вигідною? Кому саме: запорізькому «Металургу» чи ужгородській «Говерлі»? Чи, може, ще комусь?
Історія, як завжди, замовчує правду з цього приводу. Але вона вилізе на поверхню, як травинка через товстий шар невміло покладеного асфальту…
Словом, врахувавши відмову «Сталі» і констатувавши смерть «Кривбасу», небожителі з ФФУ і ПФЛ сформували в нинішньому чемпіонаті такий склад Прем’єр-ліги, що в ньому опинилися і першоліговий «Севастополь», і вже поховані за незадовільні спортивні показники «Говерла» і «Металург» (Запоріжжя).
І що ж ми отримали внаслідок цього доморощеного «аншлюсу»?
За підсумками 1 кола всі три вище згаданих клуби пасуть задніх. Мало того, до когорти «покійників» додався ще й столичний «Арсенал»! І це – ще одна цікавинка нинішнього сезону, бо саме в цю команду, почувши про фінансово-організаційні труднощі в «Волині», перешли такі кваліфіковані футболісти як Аржанов, Герсамюк і Романчук. Але найбільший інтерес у нелюбові до Луцька проявив… теж екс-футбоілст нашого клубу Владислав Ващук. Затамувавши зло на Віталія Кварцяного, який, зважаючи на низькі спортивні результати вирішив відмовитися від послуг цього ветерана, Владислав Ващук уже як спортивний директор «Арсеналу» в одному з ключових матчів минулого чемпіонату на нашому «Авангарді» зробив усе можливе, щоб «Волинь» не здобула навіть одного рятівного очка…
Що ж, наші земляки виправили тоді ситуацію золотою нічиєю в Ужгороді. Проте прізвище Ващука та його посіпак у нас, звичайно, не забули.
«Арсенал» буквально після першого матчу в новому турнірі почав заявляти, що в нього немає грошей. Кілька разів гравці просто безвідповідально «зливали» матчі, проте в грі з «Волинню» раптом змінилися до невпізнання. І – програючи по ходу матчу, таки домоглися перемоги з рахунком 2:1. А що далі? Закономірна капітуляція. Не прибули на один календарний матч із сімферопольською «Таврією» (кримчанам за Регламентом зарахували технічну перемогу),  в 15-турі мали приймати ще одного нашого «заклятого друга» – запорізький «Металург». І – знову не вийшли на поле. Причому, не тільки вони. ФФУ ні з того ні з сього заявила про перенесення гри «Арсенал» – «Металург» З. на невизначений термін. Ну, допоки власники київського клубу грошей назбирають…
А їх нема і, як заявив реальний власник Вадим Рабіновіч, не буде ніколи! Тобто, капітал у пана Рабіновіча є, але – не для футболістів…
Отже, повний аншлюс навпаки! Бо за тим самим Регламентом, якщо протягом одного кола якась команда двічі не виходить на календарні матчі, то повинна зніматися з чемпіонату, а всі її попередні результати – анульовуються.
Що далі? Футбольні імператори в особі Дирекції Прем’єр-ліги повідомили: матч 16-го туру чемпіонату України «Арсенал» (Київ) – «Дніпро» (Дніпропетровськ) не відбудеться. Бо київський клуб «остаточно відмовився від участі у змаганнях ПЛ».
Тож нарешті всі матеріали цієї справи будуть передані на розгляд Контрольно-дисциплінарного комітету ФФУ. І в них виходу вже немає: треба знімати «канонірів» із чемпіонату та анульовувати всі попередні результати. І тоді в елітному дивізіоні з 16-ти команд залишиться тільки 15!
Але чи залишиться?
Заяви представників «Волині» про ніби то катастрофічні проблеми до уваги брати не варто. Скільки луцькі вболівальники себе пам’ятають, стільки й чують подібні «плачі Ярославни на валу». Гроші є, але просто їх ніхто не поспішає витрачати… От і не отримує персонал клубу по кілька місяців зарплати, так би мовити. з виховною метою…
А що ж інші?
Найсвіжіша новина: футбольний клуб «Севастополь» має серйозні фінансові проблеми. Незважаючи на візуальне благополуччя «моряків» (а цей невдаха, до речі, такоє виграв у «Волині» 2:1!), в клубі вже третій місяць не виплачують зарплату. Причому, не дають футболістам іі преміальних: ні за перемоги в цьому сезоні, ні за звитяги в минулому!
Таким чином, знову намічається кілька кандидатів на дострокове припинення боротьби: «Арсенал», «Севастополь» і, судячи з останніх поєдинків запорізького «Металурга», й цей різновид «сталеварів», врятувати який покликали досвідченого Олега Тарана. Що буде далі з нашим чемпіонатом, взагалі ніхто нічого сказати не може. А президент ФФУ Анатолій Коньков мовчить, ніби партизан, якого спіймала якісь карателі…
Проте, в усій цій брудній воді проглядаються й молекули чистоти. Бо хто б що не робив, а є правда на світі! Сергій Пучков, який із допомогою судді Сергія Даньковського у 3 турі виграв на чолі «Металурга» З. у «Волині» з рахунком 3:0 (спочатку пенальті в луцькі ворота, а на 30 хв. – вилучення Сергія Сімініна), так і не вцілів на займаній посаді і зараз, як кажуть, курить бамбук.
І про цю вищу справедливість, вочевидь, треба пам’ятати всім, хто хоча б одною ногою має відношення до футболу. Бо з брехнею все поле пройдеш уздовж і впоперек, а в роздягальню рідної команди не потрапиш…
Роман УСТИМЧУК.
На фото: Сергій Пучков як зразок досягнення результати будь-якою ціною та власноруч створена жертва боротьби з «ворогами народу».
P.S. А́ншлюс (німецькою Anschluss, Anschluß — «приєднання», «об'єднання», «анексія»).

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (9) - 12.3%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 52.1%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 23.3%
Мене це не стосується. (6) - 8.2%