Одного поля ягоди: корупціонери і борці з корупцією?

Одного поля ягоди: корупціонери і борці з корупцією?

НАЗК закликає скасувати декларування антикорупційних громадських організацій, а також проти того, аби вони подавали річний фінансовий звій про свою діяльність. Чи почує це нинішня парламентська більшість, яка у відповідь на численні звинувачення в корупції вирішила «просвітити» самих борців із корупцією, а разом із ними – тисячі членів громадських рад при міськрадах, держадміністраціях і міністерствах. Раніше до цього закликала і Громадська рада при облдержадміністрації.


Про це повідомляє прес-служба Національного агентства з питань запобігання корупції.

За даними прес-служби, НАЗК на своєму засіданні схвалило висновок до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення відкритості для суспільства інформації про фінансування діяльності громадських об’єднань та використання міжнародної технічної допомоги», яким, зокрема, пропонується скасувати декларування антикорупційних громадських організацій.

«НАЗК підтримує запропоновані зміни щодо виключення обов'язку подавати декларацію громадських активістів, осіб, які отримують кошти, майно в рамках реалізації в Україні програм чи проектів технічної або іншої, в тому числі безповоротної, допомоги у сфері запобігання та протидії корупції», – сказано в заяві.

Також на сайті відомства йдеться про те, що Національне агентство не підтримує законопроект №6674, в тій частині, де громадські об’єднання зобов’язують оприлюднювати річний фінансовий звіт про свою діяльність.

«Впровадження подібних законодавчих механізмів містить ознаки такого корупціогенного фактора, як безпідставне створення надмірних обтяжень для громадських об’єднань і фізичних осіб-підприємців, та є дискримінаційним, оскільки до інших юридичних осіб публічного та приватного права такі вимоги не висуваються», – наголосила «Українська правда».

Як відомо, 27 березня президент Петро Порошенко підписав зміни до Закону України «Про протидію корупції», згідно з якими члени антикорупційних громадських організацій, а також члени всіх Громадських рад при органах виконавчої влади та самоврядування зобов'язані подавати електронні декларації. Це сталося всупереч вагомим аргументам не хувалювати цей закон, а також викликало рішучий протест з боку США і країн ЄС.

Пізніше Петро Порошенко подав на розгляд Верховної Ради проекти законів, які мали б відмінити підписані ним же ж зміни, але до голосування справа не дійшла.

Тепер чинну владу закликає опам’ятатися НАЗК.

Роман УСТИМЧУК.

Карикатура з «Новое время».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (73) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (235) - 43.5%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (167) - 30.9%