Сторінками минулого 31.08.2017

Сторінками минулого 31.08.2017

400 років тому
Перші братчики
«Щоб сильніше згуртувати у своїх устремліннях до втримання та захисту православ’я, дати відсіч уніатсько-латинському прозелетизму та захищати свої права в польських сеймах, православні почали засновувати братства. Така громада була відкрита в 1617 р. схимником Герасимом Микуличем в м. Луцьку. На правах старших братчиків туди вступило багато руських князів і дворян; міщани визнавалися молодшими братчиками. Свою діяльність у Луцьку братство розпочало заснуванням училища, де юнацтво отримувало виховання в дусі православної віри та руської народності».
(«Волынь», 1888 р.).

85 років тому
І бойкот призову
«Ще в січні 1932 р. у с. Залізниця відбулася перша районна конференція КПЗБ (нинішній Любешівський р-н на той час входив до Поліського воєводства, котре розташовувалося на теренах нинішньої Білорусі, – авт.). Секретарем райкому обрано Т. Маргелюка, який згуртував 7 партійних осередків сусідніх сіл. Комуністи активізували роботу. Були поставлені головні завдання: організовувати мітинги та демонстрації, закликати трудящих ухилятися від сплати податків, відвертати молодь призовного віку від служби у буржуазно-поміщицькій армії, проводити масово-політичну роботу».
(«Советская Укрина», 1939 р.).

50 років тому
Хвоя – птиці
«Нарощує виробництво Лісохімічний завод Ратного. Він виготовляє флорофілокаротинну пасту і хвойне борошно, що є високовітамінними матеріалами для відгодівлі тварин і птиці… А Лісгоспзаг, створений після об’єднання лісгоспу і ліспромгоспу, осушив понад 2 тис. га заболочених площ, а також відправив на новобудови країни понад 45 тис. кубометрів лісоматеріалів».
(«Червоний прапор», 1967 р.).
На фото з архіву: вивезення деревини з Ратнівського ліспромгоспу.

10 років тому
«Petroff» від Шиби
«Нарешті до Луцька привезли довгоочікуваний рояль фірми «Petroff». Сучасний інструмент чеського виробництва повністю відповідає вимогам Народного дому «Просвіта». А міський голова Богдан Шиба, який прийшов на перший концерт, зізнався, що зібрати гроші на рояль виявилося легше, ніж їх використати за призначенням: тендер забрав понад 4 місяці часу. Вартість інструменту – 200 тис. грн (на той момент – 40 тис. доларів США, – авт.».
(«Волинська газета», 2007 р.).

Підготував Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (73) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (234) - 43.4%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (167) - 31%