Сторінками минулого 1.09.2017

Сторінками минулого 1.09.2017

80 років тому
Ненаситні Радзивілли
Трудящі Олики зазнають утисків від місцевих панів. Селяни фактично безплатно працюють на Радзивіллів, отримуючи за 15-годинну роботу лише по 50-70 грошів за день. Тому тут і в навколишніх селах розгортається боротьба проти утисків панської влади. Щоб підняти свідомість українців, почало діяти товариство «Просвіта», скрізь створено страйкові комітети».
(«Праця», 1937 р.).
На фото з архіву: колишні члени Олицького підпільного райкому КПЗУ під час зустрічі в 1967 р.: Т. Чухілевич, С. Кощій, В. Фінкевич, А. Жовтянський, М. Патріюк

75 років тому
«Мирона» вбили німці
Восени 1942 року антинімецька боротьба самостійників активізувалася. «Про те, що в рейхскомісаріаті Україна та генерал-губернаторстві вдалося захопити велику кількість брошур, зазначено в повідомленні №16. Ці брошури «присвячені недавно вбитому в Києві бандерівському активісту Дмитру Мирону». В одній із них зазначається: «Польська тюрма не зломила Мирона. НКВС не міг його впіймати, а він впав у боротьбі проти німецького імперіалізму, жорстоких окупантів України. Німеччина не хоче, щоб існувала Українська Держава, а хоче перетворити Україну в колонію, а український народ у кріпосних рабів».
(«Інформатор», 1942 р.).

25 років тому
Силовики-депутати
Замість тих депутатів облради, що вибули, 21 червня обирали нових. У Будківському окрузі більшість проголосувала за кандидатуру начальника УМВСУ, полковника внутрішньої служби Володимира Бородчука, а згодом виборці Поворського округу підтримали Михайла Косюту – прокурора Волинської області… Відтак, склад депутатського корпусу обради суттєво змінився. А новий голова органу місцевого самоврядування нашого краю Борис Клімчук стан справ охарактеризував так: «Найбільшу помилку я зробив ще 12 червня 1990 р., коли в кабінеті Ковельського міського голови Євгена Поліщука, не запитавши у своєї дружини та сім’ї, дав згоду на те, щоб депутати проголосували за мене як за заступника голови міськвиконкому».
(«Народна трибуна», 1992 р.).

10 років тому
Убив двох дітей…
П’яний дільничний міліціонер Андрій Юрчук (в крові було 2,33 проміле алкоголю!) без водійських прав на чужій «Таврії» в м. Горохів наїхав на дітей, які бавилися біля власної хати. Двох малюків «правоохоронець» убив, третя дитини зазнала травм… І ось – суд у Локачах над дітовбивцею. Служителі Феміди виявилися гуманними до підсудного: призначили покарання в вигляді 9 років позбавлення волі та заборонили 3 роки керувати транспортними засобами, хоча горе-міліціонер і так ніколи не отримував водійських прав…
(«Волинська газета», 2007 р.).

Підготував Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14.7%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (220) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (130) - 27.3%