Сміливий крок до мрії

Сміливий крок до мрії

«Знайди собі роботу до душі – і тоді ти не працюватимеш жодного дня у своєму житті», – сказав древній мислитель Конфуцій. Мудрі слова! Бо робота, якою хочеш займатися, це справді не праця, а свято. А коли самотужки важко розпочати власну справу, на допомогу приходять фахівці обласного Центру зайнятості. Тоді успіх гарантований!

Чи не в кожної людини рано чи пізно виникає ідея розпочати власну справу. Але страх та невпевненість у своїх силах нерідко зупиняють ще до першого кроку на шляху до цієї мети. Часто й нерозуміння близьких та відсутність підтримки примушують не йти вперед, а тупцювати на місці... 
Але в цьому житті справді є установа, де вас не просто вислухають, але й порадять найкращий шлях до досягнення успіху.
До Дня підприємця директор обласного Центру зайнятості Роман Романюк провів брифінг та прес-тур «Розвиток власної справи: успішні ідеї, бар’єри, можливості», під час яких журналісти не просто дізналися про можливості та механізми відкриття власної справи, а й познайомилися з успішними підприємцями, які уже скористалися наданим їм шансом.
«Одним із напрямків роботи обласного Центру зайнятості є підтримка започаткування власної справи. У першу чергу, вона спрямована на те, що безробітні, які перебувають на обліку, мають можливість отримати від нас матеріальну допомогу для відкриття бізнесу», – розповів Роман Романюк.
За словами директора, працівники структури повідомляють безробітним про можливість започаткування власного бізнесу. З початку 2017 р. було проведено 383 семінари з орієнтації на самозяйнятість для 3300 шукачів роботи, з яких наразі лише 65 осіб (2%) відважилися розпочати власну справу. Та Центр зайнятості прогнозує, що до кінця року це число зросте до 170-ти громадян.
Спілкуючись з людьми, працівники «беруть на олівець» тих, хто має вмотивоване бажання розпочати свій бізнес, проводять із ними інформаційно-консультативну роботу, щоб переконати, що власна справа – це не страшно, це перспективно, класно і це успішно. Для зацікавлених проводяться різноманітні зустрічі та тренінги, а також майбутні підприємці безкоштовно навчаються основам бізнесу. Крім цього, вони отримують одноразово призначену допомогу по безробіттю. На сьогодні середня сума становить 17,5 тис. грн, але вона може коливатися залежно від різних показників (стаж, освіта, колишня зарплата і т. д.).
Крім пошуку перспективних майбутніх підприємців та консультативної роботи з ними, працівники Центру зайнятості допомагають оформити необхідний пакет документів та підтримати в написанні бізнес-плану. А після реєстрації бізнесу продовжують підтримувати своїх підопічних, запрошуючи їх до участі у різних тренінгах та бесідах. Це насправді дуже важливо, бо у процесі підприємницької діяльності виникає дуже багато питань до контролюючих та правоохоронних органів. Тож Центр зайнятості запрошує на зустрічі фахових спеціалістів, які проводять тематичні семінари та тренінги. Також ця державна структура надає інформаційну та психологічну підтримку існуючим підприємцям, які зіштовхнулися на своєму шляху з певними перешкодами.

Щоб робота у цьому напрямку була змістовнішою, на базі Луцького міського центру зайнятості відкрито «Центр розвитку підприємництва». Крім Луцька, такі центри вже працюють у Нововолинську та Ковелі, а у найближчий час аналогічний заклад з’явиться і у Володимирі-Волинському. За потреби їх мережа розвиватиметься та розповсюдиться на районні центри.
Директор Луцького міського центру зайнятості Олена Шишова розповідає:
«Центр розвитку підприємництва – це проект, спрямований на те, щоб, у першу чергу, налагодити дієву взаємодію, комунікацію між тими підприємцями, які вже в бізнесі давно, які вже вміють, знають, можуть поділитися досвідом, і тими, хто тільки починає. Це також сфера взаємодії між представниками бізнесу  і громадськими організаціями, владними структурами, контролюючими органами, тому що у своїй діяльності вони обов’язково з ними перетнуться».
Цікавим є і те, що для тих, хто задумав стати підприємцем, проводять профдіагностичне тестування. Воно дає можливість зрозуміти, чи готова кожна конкретна людина до самостійної справи, а також відкриває нові грані особистості.
Розібравшись трохи в теорії, ми перейшли до практики, а саме до безпосереднього спілкування з людьми, які побороли пережитки минулого і відкрили свій бізнес.
Наталія Демченко, скульптор, яка уміє впіймати мить та зупинити час. Жінка робить зліпки дитячих ніжок та ручок і оформляє їх в картини. Фізик за освітою, вона не побоялася поринути у новий та зовсім незнайомий світ.
«Я довгий час була в декретній відпустці, причому, офіційно знаходячись на роботі. І в мене зародилася ідея власної справи. На той момент це було просто хобі, і коли настав момент виходу на роботу, я постала перед вибором: розвивати власну справу чи повернутися на старе місце», – поділилася спогадами майстриня.
І вона відважилася на власну справу! Зізнається, що про можливість, яку надає Центр зайнятості, дізналася ще в університеті, але тоді навіть думки про свій бізнес не було. Та одного разу, шукаючи ідею для дитячого подарунка, наштовхнулася на картинку скульптурних знімків, і їй захотілося спробувати. Спочатку у жінки абсолютно нічого не вийшло, але вона не здалася. А через певний час зрозуміла, що це і є справа її життя.
На сьогодні пані Наталія працює у цій сфері уже 3,5 роки. Її клієнти розкидані по всій Західній Україні. Зізнається, що найбільше Центр зайнятості допоміг їй із навчанням, адже вона нічого не розуміла у підприємництві. А кошти надали  змогу придбати обладнання та запустити мінімальну рекламу.
Богдана Кравчик займається бухгалтерським супроводом ОСББ і є підприємцем всього 2 місяці, але вже досягла певних висот. Жінка зізналася, що давно задумувалася над власною справою, але боялася, та Центр зайнятості став для неї своєрідною страховкою.
«10 років тому Центр зайнятості знайшов мені першу роботу, і тепер, завдяки йому, я теж стану роботодавцем», – поділилася задумами молодий підприємець.
«Та грошова допомога, яку ми надаємо як одноразову, вона більше йде як мотиваційна. Як підтримка, щоб зробити перший крок, переступити через якісь власні страхи і більш впевнено рухатися вперед», – підсумував Роман Романюк, висловивши впевненість, що з допомогою держави все більша кількість волинян займатиметься приватним бізнесом.
Велика увага приділяється розвитку сільського господарства. Вже надано допомогу у започаткуванні бізнесу по відгодівлі свиней, вирощуванні та постачанню на ринок зернових та технічних культур, промислового виробництва та реалізації малини, розведення та продажу живої риби і т. д. І цей бізнес насправді на сьогодні затребуваний суспільством та економікою!

Після закінчення брифінгу всі відправилися у Ківерцівський р-н, де познайомилися з Миколою Музичуком, директором районного Центру зайнятості. Чоловік настільки активний, що, здається, зсередини в нього б’є джерелом енергія, якою він заряджає усе навколо. Тож не дивно, що люди, які прислухалися до його порад, стали успішними підприємцями, які уже самостійно керують своїм життям. Директор показав нам ринок, котрий майже на 100% складається з підприємців, які розпочали свою справу з порога районного Центру зайнятості, а також познайомив нас зі своїми підопічними.
Так, Сергій Марчук, який перебував на обліку, як безробітний, загітований Миколою Євгенійовичем, взяв одноразову допомогу та відкрив свою ветеринарну клініку. На сьогодні, крім приміщення у Ківерцях, у нього успішно функціонує ветеринарна лікарня «Айболить» у Луцьку. Крім того, фахівець надає ветеринарні послуги по всій області, адже займається лікуванням коней та великої рогатої худоби.
Успішний ветеринар зізнається, що похід до Центру зайнятості став щасливим квитком у життя, адже до того нічого не розумів у бізнесі і навіть не задумувався над власною справою. Виділених державою грошей на той час (2013 р.) вистачило на велосипед і саквояжик із необхідними медикаментами. Але це стало початком успішної кар’єри…
Наступний герой разом із батьком працює на власному фермерському господарстві. Василь Хоровець у 1991 р. продав трикімнатну квартиру у Луцьку та переїхав у с. Сапогів Ківерцівського р-ну, де почав займатися фермерською діяльністю. Його син, Вадим, закінчивши навчання по спеціальності «Агрономія», теж вирішив зайнятися сільським господарством. Як і батько, хлопець хотів зареєструвати фермерське господарство, але це йому не вдалося, тож він пішов працювати агрономом на СГТзОВ «Родючість-агро», що у смт Торчин Луцького р-ну. А ставши головним агрономом, знову повернувся до давньої мрії, тож на цей раз звернувся за допомогою до районного Центру зайнятості. 
На сьогодні сім’я Хоровців спільно веде свій сімейний бізнес. Крім своїх паїв, вони взяли найближчі земельні ділянки в оренду. Обробляють поля самостійно, а на сезонну роботу запрошують односельчан.
Підприємці вирощують сою, яку реалізують у ТзОВ «Вілія», зернові та картоплю. Волинські коренеплоди через закупівельників прямують до столиці та в м. Одесу. На майбутнє Вадим Хоровець досліджує можливість вирощування гречки та мріє про новий трактор, який дозволить більш ефективно обробляти землю. 
Варто зазначити, що Центр зайнятості працює не лише з безробітними. Одноразову допомогу, звичайно, надають лише тим, хто залишився без роботи, але інформаційно-консультаційні послуги можуть отримати всі бажаючі, які хочуть знайти себе у власній справі. І до того ж, усі послуги, які надаються, є абсолютно безкоштовними!
Тож усі, хто задумувався над відкриттям власного бізнесу, але досі вагається та не знає, до кого звернутися за порадою, можуть сміливо відправлятися у Центр зайнятості. Там однозначно допоможуть стати самостійними та успішними!

Ольга КОНОНЧУК.
На фото автора: під час засідання; Сергій Марчук із пацієнтом; Вадим Хоровець

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (219) - 46.8%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (126) - 26.9%