Лісоведення

Лісоведення


Державне підприємство «Городоцьке лісове господарство» розміщене на території Маневицького р-ну – одного з найлісистіших на Волині. 

Робота на результат
А така особливість нині дає як переваги, так і додаткові турботи лісівникам.
Площа ДП «Городоцьке ЛГ» становить 30 346,5 га, в тому числі покрита лісом – 26140 га. До складу Городоцького лісгоспу входить 6 лісництв. Тут діє нижній склад, лісокомплекс та автогараж.
ДП «Городоцьке лісове господарство» сертифіковане Лісовою Опікунською Радою. Щоб зрозуміти, що це означає: сертифікація проводиться з метою покращення ведення лісового господарства, лісоуправління та постачання лісопродукції на європейські ринки. І вимоги до сертифікації – це відповідність міжнародним стандартам у сфері економіки, соціальної політики та екології.

Ліс із власного насіння
У 2016 р., враховуючи сприятливі природні умови, городоцьким лісівникам вдалося заготовити 459 кг лісового насіння. Його високу якість підтвердила Рівненська лісонасіннева лабораторія. Згідно з осінньою інвентаризацією, минулого року лісництвами було вирощено понад мільйон штук (!) посадматеріалу. Відповідно – лісокультурна кампанія відбулася в найоптимальніші терміни. Найбільше стандартних сіянців вирощено на тимчасових лісорозсадниках Троянівського, Городоцького, Борового та Новорудського лісництв. Так, лісовідновні заходи вдалося провести на площі 260,7 га. Зараз активно проводяться догляди: впорядкувати вдалося близько 300 га молодняків.

Охорона 
Директор ДП «Городоцьке ЛГ» Віктор Данилюк неодноразово наголошує: «Не запитуйте, як ми боремося з вогнем у лісі. З ним краще не боротися. Його необхідно попередити. У нас для цього є все: рекреаційні пункти, проведено необхідні заходи, є техніка, є люди, які знають, що робити у складних ситуаціях».
Але пожежа у лісі таки є. Без вогню. На Маневиччині, де соснового лісу особливо багато, це біда, масштабів якої досі не встановили ні лісівники, ні науковці.
«Теж боремся. Хоча поки, визнаю, дещо програємо. Для обліку верхівкового короїда ми закупили та вивісили в лісі 35 феромонних пасток та 35 феромонних диспенсерів. Науковці постійно стежать за тим, хто потрапляє у пастку. Роблять висновки. Ми ж не можемо бездіяти: крім санітарних заходів, наші працівники навесні цього року виготовили та вивісили в лісі 600 шпаківень».

Лісова калькуляція
Зважаючи на те, що державні лісогосподарські підприємства вже третій рік поспіль від держави не отрмують жодних компенсацій, покладатися лісівники можуть хіба на самих себе. І вони успішно це роблять. У Городоцькому лісгоспі – особливо.
Це підприємство завжди утримувало лідерські позиції в області. Завдяки грамотному менеджменту. За півроку тут переробили 12,2 тис. м куб. деревини, а це – 13,2 млн грн товарної продукції.
У Городоцькому лісгоспі виготовляють заготовки для європіддонів, пиломатеріали, дошку для підлоги, брус стіновий та блок-хауз. Крім того, підприємство з відходів виробництва виготовляє тріску технологічну. Тож усе це тут можна придбати за доступними цінами.

Найвищі зарплати
Звісно, самовідданість у роботі має бути в першу чергу достойно оцінена. У Городоцькому лісгоспі – одна з найвищих зарплат серед лісогосподарських підприємств ВОУЛМГ. Середньомісячна заробітна плата становить 9400 грн. Порівняно з відповідним періодом минулого року, вона зросла на 1336 грн. Відповідно до колективного договору, працівникам лісгоспу виплачується винагорода за вислугу років, 13 заробітна плата, премії, також надається одноразова матеріальна допомога в зв’язку з сімейними обставинами, путівки на відпочинок та оздоровлення працівників та членів їх сімей.

Техніка, благоустрій, лісові дороги
Майже 24 млн грн – така загальна сума від ралізації продукції за півроку. Значна частина сплачена у бюджет (загалом 6,5 млн грн), витрачена на лісовідновні роботи (5,6 млн грн). Але городоцьким лісівникам вдалося ще й придбати навантажувач та культиватор. Цього року тут збудували лісовозну дорогу сполученням с. Майдан-Черськ, проведено ремонти приміщень автогаража та благоустрій територій підприємства, а також поточні ремонти доріг лісогосподарського значення. Оновлено існуючі рекреаційні пункти.
Зважаючи на вимоги часу та економічну ситуацію в країні, на лісове господарство покладено величезну відповідальність та фінансове навантаження. У 2017 р. тут планують придбати деревообробне обладнання для збільшення обсягу виробництва продукції переробки. Сподіваємося, невдовзі підприємство заявить пр себе ще гучніше і масштабніше. Принаймні, для цього є всі умови: перш за все, чудовий колектив фахівців, є бажаня покращити результати роботи, є для цього всі необхідні стимули.

Світлана ДУМСЬКА.
На фото автора: Олександр Кватирко та Віктор Данилюк.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.5%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 55.8%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (11) - 21.2%
Мене це не стосується. (3) - 5.8%