Перша премія – 5000!

Перша премія – 5000!


Вже традиційно у ці першовересневі дні волинські лісівники ідуть у підшефні навчальні заклади. 

Цього року ВОУЛМГ, обласною організацією Товариства лісівників України було проведено 4 обласних профорієнтаційних конкурси – на кращий твір і малюнок на тему «Людина і ліс», на кращий проект дендрологічного парку, скверу чи пам’ятної алеї (для територій дитячих садків, шкіл, Будинків культури чи клубів, храмових комплексів, меморіалів, громадсько значимих місць, сіл, селищ, містечок) та на кращий малюнок на тему «Охорона праці та безпека виконання робіт у лісовій галузі очима дітей». За традицією лісівники нагороджують їх переможців на урочистих лінійках, присвячених Дню знань. Не став винятком і цьогорічний першовересень.
Найголовнішу нагороду – 1 місце і грошову премію у розмірі 5 тис. грн виборов за зайняте перше місце в обласному конкурсі серед учнівської молоді на кращий проект дендрологічного парку, скверу, пам’ятної алеї учнівський колектив 8 класу (керівник Терещенко Н. М.) НВК «ЗОШ І-ІІ ст. – ДНЗ с. Городок» Прилісненської ОТГ Маневицького р-ну – ДП «Городоцьке ЛГ» за чудові проекти рокарію та квіткової мозаїки. 
– Городок – один із найстаріших населених пунктів України, – каже голова  обласної організації Товариства лісівників України Борис Бабеляс. – Тут ще живе пам’ять волхвів про ліс. Для місцевих жителів бори, діброви, гаї – це Боже Творіння. Ліс люблять, про нього дбають, дорожать працею лісівників. Школа тут хоч і сільська, невеличка, але творчий потенціал її учнів і вчителів – надзвичайно високий. 
На свято Першого дзвоника, окрім голови обласної організації Товариства лісівників України Бориса Бабеляса, до школярів завітали також директор ДП «Городоцьке ЛГ» Віктор Данилюк та голова профспілкової організації лісопідприємства Олена Некрашевич. Попри головну нагороду обласного конкурсу, вручено ще заохочувальні премії лісогосподарства багатьом активним маленьким лісівничим – творцям великого лісу. 
Та, мабуть, найбільшою «лісовою подією» для освітян Волині став візит працівників ДП «Поліське ЛГ» до ЗОШ І-ІІІ ст. с. Старий Чорторийськ Маневицького р-ну. Ця школа, у якій цьогоріч навчатиметься 211 учнів, знаходиться не тільки в найстарішому населеному пункті України, адже село трохи молодше за Київ і значно старше за Москву, а й поряд з унікальним чоловічим монастирем, а ще – через поля і річку Стир – Рівненською атомною електростанцією. Тут навчався Дмитро Юрійович Брик – герой, що віддав життя за Батьківщину вже в наші дні на Сході України, захищаючи її від новітньої орди. 
Не дивно, що саме до цієї школи прикута пильна увага всієї України та європейських країн. Звісно ж, і волинські лісівники не обминають увагою цей навчальний заклад. Цієї весни тут було утворене учнівське лісництво, а до 1 вересня лісівники ДП «Поліське ЛГ» підготували спеціалізований профорієнтаційний клас.
– Дирекція школи виділила під учнівське лісництво одну із найпросторіших класних кімнат, – розповідає головний лісничий ДП «Поліське ЛГ» Володимир Мирка. – До нового навчального року ми провели тут капітальний ремонт. Підлогу, перш аніж фарбувати, довелося поциклювати, стільки шарів фарби зібралося. Довели до порядку стелю і стіни, закупили для кабінету сучасну стінку, подбали про наочне оформлення.

Разом з директором школи Оксаною Брик та керівником учнівського лісництва Ольгою Вейною обходимо класи. Впиняємось біля меморіальної дошки випускнику школи Дмитрові Брику, що поліг захищаючи Україну, віддаючи шану герою. Скрізь пахне фарбою та затишком. Стіни коридору вже «вбрані» офіційними дошками з розкладом, планами освітянських заходів, різноманітною документацією, світлинами відмінників та відомих випускників школи, творчими доробками учнів. 
Аж ось дзвінок сповіщає, що настає час урочистої лінійки. Всі класи вишиковуються на спортмайданчику. Разом зі школярами на свято першого дзвоника прийшли їх батьки і рідні. Поліське лісогосподарство представляли головний лісничий Володимир Мирка, інженер охорони та захисту лісу Руслан Шпота і майстер 4 майстерської дільниці Чорторийського лісництва Іван Шулипа, до речі, останній – випускник школи, що після закінчення Шацького лісоколеджу ім. Валентина Сулька повернувся у рідне село, став працювати лісівником. Серед почесних гостей також начальник управління регіонального розвитку Маневицької райдержадміністрації Олександр Турик, випускник 1955 року і представник повстанського роду Колбунів – Зосим Потапович. Вони привітали учнів, вчителів, всіх працівників школи, батьків із початком навчального року, а Володимир Мирка, зокрема, ще й вручив грамоту і 1200 грн Тарасу Вейні за зайняте друге місце в обласному конкурсі малюнків на тему «Людина та ліс», побажавши школяреві відмінних успіхів у навчанні та лісівничого гарту.
А ще всі залюбувалися першокласниками. Їх у Старочорторийській школі цього року аж чотирнадцять – Валерій Байцим, Іван Бугай, Артем Джус, Анастасія Карпович, Анна Лобуцька, Артем Михальчук, Кирило Мороз, Арсен Оксенюк, Діана Палій, Дмитро Палій, Вероніка Речун, Дарина Рубчинська, Емілія Чеб та Анастасія Шулипа. У нарядних платтячках, з косичками, із білими бантиками – дівчатка, у симпатичних костюмчиках – хлопчики.  Марія Михальчук від імені матерів попросила усіх любити і оберігати їх дітей-першачків. А класна мама Тамара Степанівна Кузьмич вже вела малих пізнайликів у центр уваги, раптом схвильовано сплеснула руками: «А де ж наш Іванко?» Та Йванко не загубився, просто заскучив за татком. Відтак усі розказали по віршику, одинадцятикласники вручили кожному із них подарунки. А потім продзеленчав перший дзвоник і одинадцятикласники, взявши за ручки першокласників, повели малих цікайликів у країну знань.  А там був їх найперший урок «З Україною – в серці». 
Перший урок відбувся і у старшокласників. Його тема «Україна – незалежна і суверенна держава». 
Відтак юні лісівники зібралися на урочисте відкриття класу Чорторийського учнівського лісництва. Головний лісничий ДП «Поліське ЛГ» Володимир Мирка, директор школи Оксана Брик та керівник учнівського лісництва Ольга Вейна перерізали стрічку і всі-всі затамували погляди від здивування. Учнівське лісництво, що прописалося у школі, вразило усіх і затишком, і простором, особливо ж – наочним оформленням. Тут дорослі і юні лісівники провели спільний урок лісу. Автор цих рядків представив гостей – заслуженого лісівника України №1 Володимира Мирку, недавнього АТОвця, інженера охорони та захисту лісу Руслана Шпоту і випускника Старочорторийської школи, а відтак і Шацького лісоколеджу ім. Валентина Сулька, а нині майстра 4 майстерської дільниці Чорторийського лісництва Івана Шулипу. Лісівники розповіли про роль та значення лісів, роботу Поліського лісогосподарства, свої лісівничі обов’язки. А хлопці й дівчата захоплено слухали і першого заслуженого лісівника України, і героя-атовця, що добре знав їх загиблого одношколянина Дмитра Брика, пам’ять якого тут же вшанували хвилиною мовчання, а ще з гордістю дивилися на свого одношколянина-лісівника, який опікується живим «лісовим банком», де росте дерев на 100 млн грн. Ніхто й подумати не міг, наскільки цікаво і відповідально працювати у лісовій галузі.
Своїми враженнями від обласного зльоту юних лісівників, що проходив у Шацьку, поділилися члени учнівського лісництва. Зі словами подяки до лісівників звернулися Оксана Сергіївна та Ольга Анатоліївна. І одразу ж, ще під час уроку Лісу, заняття перейшло у практичну площину. Постало питання про заготівлю аронії для потреб лісогосподарства. Зголосилося 34 школяри. Тож найближчим часом юні лісівники помандрують у лісове царство.

Сергій ЦЮРИЦЬ.
На фото автора: Володимир Мирка вручає нагороду Тарасу Вейні; юні лісівники чорторийського лісництва зі своїми шефами.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.5%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 55.8%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (11) - 21.2%
Мене це не стосується. (3) - 5.8%