Мобілізація за безкровну кардинальну реформу

Мобілізація за безкровну кардинальну реформу Коли прибуде на Волинь опальний Міхеїл Саакашвілі, наразі невідомо. Але що один із лідерів опозиційних до нинішнього владного режиму сил приїде до нас до 17 жовтня, можна не сумніватися.


Завтра, 20 вересня, о 14:15 на Майдані Незалежності (біля Монументу Незалежності) буде оголошено про початок мобілізації на Всеукраїнську акцію на підтримку великої політичної реформи - зміни виборчих правил, обмеження депутатської недоторканності та створення антикорупційного суду.

Як повідомив на персональній сторінці в соцмережах народний депутат Мустафа Найєм, про початок акції крім нього оголосять:

Микола Виговський, «Громадський руху ЧЕСНО»; Світлана Заліщук; Юрій Левченко; Сергій Лещенко;  Олександр Леменов, «Антикорупційна група РПР»; Єгор Соболєв; Єгор Фірсов, «Альтернатива»; Віктор Чумак, «ГР Хвиля» і Віталій Шабунін, «Центр протидії корупції».

Чого вимагатимуть ініціатори?

«Обмеження недоторканності народних депутатів (законопроект №6773), з одного боку, дозволить притягати їх до кримінальної відповідальності на загальних підставах, з іншого – збереже індемнітет – відсутність можливості переслідування за наслідками їх політичної позиції та висловлювань.

Зміна виборчих правил передбачає скасування змішаної виборчої системи, створеної у 2011 році в інтересах режиму Януковича, та впровадження пропорційної виборчої системи з відкритими регіональними списками. Для цього необхідно невідкладно ухвалити законопроект №1068-2. Це важлива частина Коаліційної Угоди, міжнародне зобов’язання України та передвиборча обіцянка Президента Порошенка, що є запорукою якісного оновлення політичної еліти України.

Про необхідність створення Антикорупційного суду свідчать десятки переданих до Солом’янського суду корупційних справ щодо політиків топ-рівня, які чинні служителі Феміди неспроможні оперативно і неупереджено розглядати. Сьогодні в парламенті знаходиться законопроект №6011, що врегульовує створення відповідних судових інституцій. Натомість, команда Президента Порошенка посилено проштовхує запуск антикорупційних судів у формі палат, що по формату роботи нічим не відрізнятимуться від діючих судів», – деталізував Мустафа Найєм.

Зрозуміло, що всі ці та інші люди – найближчі соратники колишнього Президента Грузії, екс-голови Одеської облдержадміністрації Міхеїла Саакашвілі, якого чинна влада позбавила українського громадянства і якому довелося повертатися в Україну через «замінований» пункт пропуску «Шегині» з допомогою сотень рядових громадян, які відтіснили поліцію і прикордонників.

Серед них, до речі, було багато волинян. А одному з них один із районних судів  м. Львова обрав міру запобіжного заходу у вигляді арешту. 35-річному волинянинові вже оголосили про підозру у скоєні кримінальних правопорушень, передбачених трьома статями Кримінального кодексу України. Зокрема, йдеться про кримінальні правопорушення, передбачені ч.2 ст.332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України), ч.2 ст.342 (опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу...) та ст.293 (групове порушення громадського порядку) Кримінального кодексу України. Суд вирішив взяти нашого земляка під варту на 60 діб із правом внесення застави у розмірі 32 тис. грн.

Є й інші затримані… А судове засідання щодо правопорушення, в якому звинувачують самого Міхеїла Саакашвілі, перенесли на 22 вересня ц. р.

Як повідомив керівник облосередку «Руху новий сил» Сергій Адамчук, дата візиту Міхеїла Саакашвілі на Волинь наразі не визначена. Напрацьовують пропозиції щодо організації візиту. Зрозуміло, що це відбувається без зайвого розголосу, бо в випадку передчасного витоку інформації то щось «замінують», то потяг або автобус відмовиться їхати за визначеним маршрутом…

Всеукраїнська акція відбудеться 17 жовтня у столиці та усіх обласних центрах України. В тому числі – і в Луцьку. 

Світлана КОМА.

На фото «ТСН»: Міхеїл Саакашвілі в пункті пропуску «Шегині».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (67) - 15.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (204) - 45.9%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (118) - 26.6%