Хабарництво на горохівському конвеєрі

Хабарництво на горохівському конвеєрі

Голові Горохівської райдержадміністрації, голові районної ради, начальнику відділу Держгеокадастру у Горохівському районі та Горішненському сільському голові, яких на початку вересня затримали на отриманні хабарів, обрали запобіжні заходи. Ухвала служителя Феміди Олега Ющука, в якого раніше були проблеми з законом і щодо якого порушувалося кримінальне провадження, поставився до підозрюваних максимально лояльно…


Тож голова Горохівської райдержадміністрації Любов Матвеєва та начальник горохівського райвідділу Держгеокадастру Сергій Рубаха мали б 2 місяці перебувати під вартою, та сплатили грошову заставу і дихають свіжим повітрям. Голова сільради Василь Пахайчук знаходиться під домашнім арештом, а голову райради Тараса Щерблюка взагалі залишили у «вільному плаванні», обмежившись особистим зобов’язанням…

«Волниська газета» неодноразово повідомляла про обставини затримання та притягнення до відповідальності начальства Горохівського р-ну. Однак колеги з порталу «Четверта влада» дослідили цю тему ще глибше.

«Нагадаємо, 4 вересня прокуратура разом з оперативниками Управління захисту економіки Нацполіції викрили голову Горохівської районної державної адміністрації Любов Матвєєву, голову районної ради Тараса Щерблюка та начальника відділу Держгеокадастру Горохівського району Сергія Рубаху на вимаганні неправомірної вигоди в розмірі 7 тис. доларів США. У день затримання високопосадовці отримали хабар в розмірі 4 тис. доларів США, який вони вимагали у підприємця за прийняття рішення про передачу в оренду земельних ділянок в розмірі 70 га для ведення особистого селянського господарства», – повідомила «Четверта влада»..

За кілька днів, 8 вересня, правоохоронці затримали 26-річного голову Горішненської сільради Горохівського району Василя Пахайчука на вимаганні 60 тис. грн хабара за сприяння у виділенні фірмі земельної ділянки площею 3 га з джерелом води для будівництва заводу для виробництва мінеральної води.

«Правоохоронці задокументували отримання молодим посадовцем першого траншу хабара розміром у 50 тис. грн та затримали чоловіка під час отримання другого траншу розміром у 10 тис. грн. При цьому частину вказаних коштів він повинен був передати голові районної адміністрації, голові райради та начальнику відділу Держгеокадастру району», – зазначається.

Протягом 6-9 вересня у Луцькому міськрайонному суді відбулися засідання з приводу відсторонення від своїх посад затриманих посадовців та обрання їм запобіжних заходів. На превеликий жаль, у канцелярії цього суду не надавали вичерпної інформації про дату та час початку цих засідань, тому потрапити на них так і не вдалося.

Але вони відбулися і без участі журналістів.

«Четверта влада» деталізує:

«В суді стали відомі деякі деталі горохівської справи. Так, голова райдержадміністрації Любов Матвєєва нібито вимагала хабар від приватного підприємця за надання ділянки для вирощування ягід прямо у своєму кабінеті ще в травні-червні». 

«При цьому, зауважила, що у випадку не надання їй неправомірної вигоди, вона, з використанням своїх владних повноважень та в силу своїх службових обов`язків буде перешкоджати у наданні у користування зазначених земельних ділянок», – йдеться в ухвалі суду.

«Керівник відділу Держгеокадастру в Горохівському районі та голова райради, як йдеться в ухвалі суду, діяли умисно в змові із головою райдержадміністрації. Разом вони поставили перед підприємцем вимогу про надання їм грошової винагороди у розмірі 100 доларів США за кожен гектар, тобто в загальній сумі від 7000-8000 доларів США за вирішення питання про виділення земельної ділянки, розташованої на території Скригівської сільської ради, у розмірі 70-80 га, – пише «Четверта влада». – Голова Горішненської сільської ради Василь Пахайчук, судячи з ухвали суду, також «опрацьовував» свого «клієнта» кілька місяців. Спочатку в травні-червні зустрівся з представником фірми в луцькому пабі і пообіцяв за грошову винагороду в сумі 2000 доларів США, забезпечити у надання в користування земельну ділянку площею орієнтовно 3 га, на якій розташовані корисні копалини місцевого значення – джерело води, що знаходиться на території Горішненської сільської ради. В разі ненадання коштів збирався перешкоджати у виділенні землі». 

І ось як події розвивалися далі:

«Через кілька днів у Горохові Василь Пахайчук уже повідомив, що йому необхідно 10 тис. доларів США, щоб повністю оформити документи для оренди земельної ділянки. Тут таки йому передали 50 тис. грнхабара за скликання сесії ради та внесення до порядку денного питання про надання в користування земельної ділянки.  А вже 8 вересня, у кафе «Беладжо» в Горохові представник фірми надав посадовцю ще 10 тис.  грн і був затриманий правоохоронцями. 

В суді прокуратура наполягла на триманні під вартою усіх чотирьох підозрюваних, оскільки вони можуть впливати на свідків, підопічних працівників. Однак суд не задовольнив всі клопотання прокурора.  Трьох посадовців: голову Горохівської райдержадміністрації Любов Матвєєву, очільника відділу Держгеокадастру Сергія Рубаху та сільського голову Горішного Василя Пахайчука відсторонили від своїх посад поки на два місяці. А ось у відстороненні від посади голови Горохівської райради Тараса Щерблюка суддя правоохоронцям відмовив». 

«Відмовив слідчий суддя Луцького міськрайонного суду Олег Ющук і в застосуванні запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою сільського голови Василя Пахайчука та голови райради Тараса Щерблюка. Першому суд призначив домашній арешт і заборонив без дозволу правоохоронців покидати місце проживання з 20.00 години вечора до 08.00 ранку, іншому ж обрав запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання і зобов`язав з`являтися на виклики до правоохорронців та повідомляти про зміну місця проживання», – сповіщає «Четверта влада».

Саме через це Тарас Щерблюк буквально наступного дня вже був у м. Луцьку, де влаштовував деталі угоди з адвокатами, щоб виправдатися в суді. 

Голову райдержадміністрації Любов Матвєєву та керівника відділу Держгеокадастру Сергія Рубаху суддя Олег Ющук вирішив тримати під вартою, однак залишив їм можливість вийти на волю призначивши розмір застави для першої у розмірі 505 тис. 200 грн, для другого – 134 тис. 720 грн. 

Разом з тим, як повідомили «Четвертій владі» в прес-службі прокуратури Волинської області, вже за дві доби обидві застави були сплачені, а посадовці вийшли на волю. 

Чим вони зараз займаються, невідомо. Але що у виконавчій владі Горохівського р-ну після відсторонення Любові Матвеєвої виникла гігантська порожнеча, то це факт: працює лише одна керуюча справами апарату райдержадміністрації. Інших заступників голови взагалі нема…

Роман УСТИМЧУК.

На фото Департаменту захисту економіки Нацполіції: затримання Любові Матвеєвої.

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (67) - 15.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (204) - 45.9%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (118) - 26.6%