А «Ратнівський аграрій» ріже стрічки…

А «Ратнівський аграрій» ріже стрічки…


А «Ратнівський аграрій» ріже стрічки…

Відколи російський бізнесмен Андрій Панніков вирішив ризикнути вкласти кошти у підприємство, що діяло б на поліських землях, минуло три роки. З того часу в ТзОВ «Ратнівський аграрій» інвестовано понад 16 млн євро, а підприємство давно вийшло за межі Ратнівщини. На запитання, чим найбільше зі зробленого нині гордиться «Ратнівський аграрій», його директор Валентин Чернецький відповідає: «Нами (вперше в історії України) закуповується племінна чистопородна худоба м’ясного напряму продуктивності з Польщі французької та канадської селекції шаролє та лімузинської порід. Маємо 6 тисяч гектарів землі у трьох районах: Ратнівському, Ковельському, Старовижівському. Сьогодні товариство має 1200 голів ВРХ м’ясних порід, з них 460 корів, решта – нетелі та молодняк. На території комплексу – вщент заповнені запашним кормом силосні ями на 15 тис. тонн, рулони сіна та соломи. Цей рік – вологий, тож є проблеми зі збереженням врожаю. Мали багато підтоплень, проте на землях, що по двадцять років не використовувались, сьогодні отримуємо продукцію. Середня врожайність озимого ріпаку становить 22 ц/га, тритикале – 42 ц/га, жита – 20 ц/га, вівса – 18 ц/га, кукурудзи - 54 ц/га. Окрім забезпечення власних потреб насіннєвим матеріалом, маємо можливість частково запропонувати якісне насіння кукурудзи колегам – учасникам аграрного виробництва України. Продукцію зернового господарства товариство реалізовує в межах держави. Особливу роль відіграє високопродуктивна техніка світових виробників. Сьогодні маємо по чотири потужні трактори «Челенджер» і «Джон Дір», а також менш потужні «Джон Діри». На господарських роботах і фермі використовуємо і  десять тракторів МТЗ. На полях працює п’ять зернових комбайнів «Клас» і кормозбиральний «Ягуар»... Та найважливіше – те, що жителі сіл тих регіонів, де ми працюємо, практично всі працевлаштовані (хто має таке бажання). Селяни отримують орендну плату за земельні паї. Крім того, ми беремо на себе певні соціальні зобов’язання: допомога школам, дитячим садочкам. У нас понад 250 постійних працівників, які щомісячно отримують офіційну заробітну плату, середній розмір якої становить три тисячі гривень».

У вересні 2013-го в с. Секунь Старовижівського р-ну урочисто відкривали новий зернокомплекс «Ратнівського аграрія», в який інвестували 6,1 млн грн. Традиційну стрічку Андрій Панніков перерізав пліч-опліч із головою облдержадміністрації Борисом Клімчуком (на фото). «В першу чергу підштовхнули до будівництва власні потреби в обробці та зберіганні зерна. Наразі тут зберігається три тисячі тонн очищеного та висушеного збіжжя. Виробничі потужності комплексу набагато більші. Вони сягають вісім тисяч тонн продукції, бо елеватор оснащений сучасним обладнанням», – каже Валентин Антонович.

Що у планах? Підприємство активно напрацьовує ринки збуту, бо від створеного стада почало отримувати якісну товарну продукцію. Паралельно розглядає варіанти власної переробки, прагне налагодити міцні комерційні зв’язки з іноземними партнерами, розвинути мережу філій. А ще – … чергову стрічку «Ратнівський аграрій» запланував перерізати напередодні Дня працівника сільського господарства. «Ми поставили завдання до свята відкрити нову ферму на 700 гол. ВРХ у Якушеві на Ратнівщині й відновити її експлуатацію. І ми це – зробили!» – не без гордості зазначив Валентин Чернецький.  


Олена ЛІВІЦЬКА.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.5%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 55.8%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (11) - 21.2%
Мене це не стосується. (3) - 5.8%