Всеукраїнський прийматиме Волинь

Всеукраїнський прийматиме Волинь


У Житомирі відбувся XI Всеукраїнський зліт учнівських лісництв. Волинь на ньому представляв переможець обласного зльоту – команда юних лісівників ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 смт Ратне ім. М. Заліпи у складі Юлії Касянчук, Аліси Лахтюк та Анастасії Маковецької зі своїм керівником Людмилою Філіпчук. На володаря гран-прі чекав квадрокоптер. Золото, срібло та бронза – ноутбуки, мультифункціональні системи та відеопроектор відповідно. Та найбільша інтрига – кому дістанеться сертифікат на проведення ХІІ Всеукраїнського і хто прийматиме зліт у 2018 році – залишалася до найостаннішої миті цього юннатівського форуму.

– Всеукраїнський зліт проходив на базі Житомирського національного агроекологічного університету за сприяння обласного управління лісового та мисливського господарства, – розповідає керівник волинської делегації, завідувач відділу екології Волинського еколого-натуралістичного центру Ярослава Рубіновська. – У ньому взяло участь 23 команди. Приїхали навіть юні лісівники Донеччини. Всього 150 учасників. На урочистому відкритті нас привітали ректор ЖНАЕУ Олег Скидан, заступник голови Житомирської ОДА Ярослав Лагута, заступник голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар, голова Товариства лісівників України Олександр Яресько, директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Володимир Вербицький, начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Андрій Курінський.
Всі команди привезли із собою тематичні виставки, то ж у ЖНАЕУ діяв цілий виставковий павільйон, де можна було дізнатися і про шкільні лісництва, які беруть участь у зльоті, і про природу областей, звідки приїхали діти. 
Того ж дня учнівські лісництва презентували свою діяльність. При цьому вправно користувалися сучасними мультимедійними технологіями, використовуючи фото-та відеоматеріали. Їх розповіді про історію заснування, найбільші здобутки були дуже фаховими і змістовними. 
Керівники делегацій тим часом встигли навіть взяти участь у розширеній педагогічній нараді «Шляхи формування якісної позашкільної освіти в контексті компетентісного підходу до навчально-виховного процесу».
Наступного дня юні лісівники, керівники делегацій та представники лісогосподарств України знайомилися з роботою ДП «Баранівське ЛМГ», відтак у Баранівській гімназії, де діє учнівське лісництво, завдяки перемозі якого на торішньому Всеукраїнському зльоті у Черкасах цьогорічний проходив у Житомирі, захищали свої роботи юні науковці. 
– Наша команда показала гарні результати, – ділиться враженнями і головний лісничий ДП «Ратнівське ЛМГ» В’ячеслав Дейнека, який у складі волинської делегації також перебуває на цьому лісівничому форумі. – Ратнівчани привезли з собою вражаючу виставку учнівських робіт та цікавинок про природу рідного краю, представили роботу не тільки свого, а й усіх учнівських лісництв Волині. Вдалим виявився і захист наукової роботи «Рідкісні види рослин ландшафтного заказника «Чернявське» Ратнівського р-ну Волинської області». Аліса Лахтюк, хоч і виступала першою, захистила її на відмінно і отримала бронзову нагороду. 
У програмі також багато захоплюючих заходів – різноманітні розважальні імпрези та екскурсії. Зокрема, юні лісівники побували у музеї ім. С. П. Корольова, ознайомилися з роботою лісівників Станишівського лісництва ДП «Житомирське ЛГ». 
А вже зранку 29 вересня створили «Алею єдності лісівників України» на території Житомирського національного агроекологічного університету «Алеї єдності лісівників України», висадивши 23 туї. 
Відтак настав час підбиття підсумків. 
Серед 150 учасників зльоту журі обрало кращі команди, які й отримали відзнаки та цінні подарунки. Гран-прі отримала команда учнівського лісництва «Совенятко» Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №11 Сумської області. Перше місце посіла команда юних лісівників Гайсинської середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Вінницької області. Другу сходинку розділили між собою команди юних лісівників Житомирської області та Вовковиївської загальноосвітньої школи I-III ступенів Демидівського району Рівненської області.
Почесне третє місце дісталося командам шкільних лісництв Стрілецькокутського загальноосвітнього навчального закладу Кіцманського району Чернівецької області, Труханівської загальноосвітньої школи I-III ступенів Сколівського району Львівської області та юних лісівників Дніпропетровської області.
А ось команді учнівського лісництва Ратнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 імені М. Заліпи у складі Юлії Касянчук, Анастасії Маковецької, Аліси Лахтюк від поважного журі дісталася найпочесніша і найжаданніша нагорода, про яку мріють учасники усіх зльотів – кубок Всеукраїнського зльоту та сертифікат на проведення ХІІ Всеукраїнського зльоту у 2018 році. Варто зазначити, що участь делегації у ХІ Всеукраїнському зльоті учнівських лісництв відбувалась при підтримці Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства. 
Безпрецендентним був і призовий фонд цьогорічного зльоту. Володарі гран-прі отримали квадрокоптер, за перші, другі і треті місця командам дісталися ноутбуки, мультифункціональні системи та відеопроектори відповідно. Та, звісно ж, жоден із цих призів не може зрівнятися із сертифікатом на проведення ХІІ Всеукраїнського зльоту, який цілком заслужено дістався саме юним лісівникам Волині: бо в них – і досвід, і традиції, і лісівничі знання. При цьому організатори зльоту наголошують, що головне завдання шкільних лісництв – виховання розумного, дбайливого, люблячого господаря лісу. 

Сергій ЦЮРИЦЬ.
На фото: сертифікат у волинян.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14.7%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (220) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (130) - 27.3%