ПОЗа чи ПОЗиція?

ПОЗа чи  ПОЗиція?

Не станемо вникати у суть усіх питань діяльності Рожищенського дошкільного навчального закладу №1 «Малятко». Увагу сконцентруємо лишень на одному, але досить суттєвому. Як у цьому дитсадку зламалася система опалення і чому врешті-решт із посади звільнили завідуючу.

Тривогу щодо аварійності системи опалення завідуюча садочком Тетяна Лесіна почала бити ще в кінці 2014 р. У її доповідній від 11 грудня 2014 р. на ім’я міського голови Анатолія Поліщука та завідуючого відділом освіти Ігоря Ціося вказано, що котел – аварійний і може вибухнути, і що старе опалення не забезпечує мінімальної температури обігріву дітей і персоналу.
«У зв’язку з аварійним станом системи опалення у закладі: а саме: протіканням батарей у групах №№ 5, 6, 3 та на загальному коридорі температурний режим не відповідає вимогам. Прошу вжити термінових та невідкладних заходів щодо ліквідації протікання, перевірці системи опалення, яка не відповідає нормальному режиму роботи та негайно вирішити питання можливості перебування дошкільників у таких умовах».
Добре і навіть дуже, що посадова особа не боїться свого безпосереднього керівництва і порушує досить важливе питання, що стосується життєдіяльності закладу, у якому виховуються малюки міста передшкільного віку. Воно, думається, хвилювало і батьків, котрі хочуть бачити своїх маленьких сонечок завжди усміхненими та здоровими. Про це якраз і мали б думати та дбати дорослі дяді, яким довірено відповідальні посади і громадою, і керівництвом державного органу. Саме від них залежить вирішення проблем фінансового характеру. Власних грошей, як відомо, садочки не мають.
Згідно зі Статутом, затвердженим Рожищенською міською радою 16 жовтня 2016 р., Закону України «Про дошкільну освіту», постанови Кабінету Міністрів України № 305 від 12 березня 2003 р. «Про затвердження Положення про дошкільний навчальний заклад», наказу Міністерства охорони здоров’я України № 234 від 24 березня 2016 р. «Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних закладів» та інших нормативних документів, засновником даного дошкільного навчального закладу є Рожищенська міськрада, яка здійснює управління ним та його фінансування і матеріально-технічне забезпечення, надає необхідні будівлі з обладнанням і матеріалами, організовує будівництво і ремонт приміщень, їх господарське утримання, харчування та медичне обслуговування.
Щодо навчально-виховного процесу, то контроль за ним здійснює відділ освіти та молоді місцевої райдержадміністрації, котру очолює Інна Гайворонська.
А ось безпосередньо керує дошкільним навчальним закладом завідуюча Тетяна Лесіна, яка відповідає за реалізацію завдань дошкільної освіти, здійснює керівництво і контроль за діяльністю передшкільного закладу, діє від його імені, представляє його в усіх державних та інших органах, установах та організаціях, укладає угоди з юридичними і фізичними особами, приймає на роботу та звільняє працівників, затверджує посадові інструкції, забезпечує дотримання санітарно-гігієнічних, протипожежних норм і правил техніки безпеки, вимог безпечної життєдіяльності дітей і працівників.
Саме це і спонукало Тетяну Юріївну до дій, які мали послужити поштовхом для керівництва міськради. Мали, та не послужили. 
Чому? Це «чому?» звичайній логіці не піддається. Починаючи з травня 2015 р.,  Тетяна Лесіна знову порушує проблему перед освітнім та міським начальством про ремонт котла, строк експлуатації якого перевершив півстоліття! У липні ц. р. заява від керівника дитячого навчального закладу №1 адресується вже й голові райдержадміністрації Інні Гайворонській. У ній Тетяна Юріївна зазначає: 
«У рамках підготовки закладу до нового навчального року, опалювального сезону 2015-2016 рр. мною, як керівником ДНЗ №1, було подано заяву міському голові Поліщуку В. А. про терміновий ремонт опалювальної системи (заява повторна, було ще звернення 11 грудня 2014 р.)». 
Та заходів щодо усунення протікання аварійного газового котла ніяких не було. Садок в екстремальному режимі допрацював до кінця опалювального сезону.
«Лише 3 травня 2014 р. Лукасевичем І. було оглянуто об’єкт. Проте зразу не повідомлено мені, що ніхто нічого робити не буде. Сьогодні, 6 липня 2015 р., подано лист (копія додається) про відмову вживати заходи. Слід звернути увагу, що ДНЗ № 1 є громадською, державною установою. Усе майно, територія тощо належать міській раді і таке ігнорування потреб містян у догляді за дітьми з відповідними умовами неможливе. Прошу вжити заходів щодо вирішення даного питання», – написала завідувачка очільниці районної виконавчої влади.
Як «реагувало» керівництво державної установи на таку заяву, можемо лише здогадуватися. Бо нічого на краще не змінилося. А Тетяна Лесіна і далі продовжує бомбардувати своїми заявами владу міста та району... Але від того нікому не холодно і не жарко. 
Минув ще один рік, із горем наполовину прожили ще один опалювальний сезон. Та недармакажуть: скільки б ниточка не вилася, а кінець таки буде. Цим кінцем став грудень минулого року, коли доведена до відчаю бездіяльністю як районної, так і міської влади, керівник закладу приймає рішення про припинення його роботи через аварійність опалювальної системи. 
Грім грянув несподівано і неждано. Після цього владне колесо діяльності закрутилося на повну котушку. У міськраді відразу знайшлися гроші, яких досі не було. Коли  опалення привели до норми, взялися за… «перевиховання» Тетяни Лесіної. Звинуватили у перевищенні службових обов’язків. Не будемо вникати у законодавчу еквілібристику, бо в цьому випадку мову швидше треба вести про моральність. Якщо наказ Тетяни Юріївни розглядати саме з такого боку, то він цілком вмотивований. Керувалася насамперед турботою про здоров’я дітей. А якби вони похворіли і …? Хай Бог обереже! 
Можливо, й не доречно, але до теми варто нагадати нещодавній одеський прецедент, коли через безвідповідальність посадових осіб живцем згоріли безневинні діти. Рожище подібне лихо обминуло. Діти нарешті в теплі і зі світлом…
А от саму завідуючу садочком біда зачепила. Їй оголосили догану. Далі – більше: взагалі звільнили з роботи. 
Тільки цей аспект обговорювати рано, оскільки справу має розглянути суд. Ми не хочемо, аби нас звинуватили в упередженості.
Але що Тетяна Лесіна всіма силами примушувала владу виконати делеговані їй повноваження, відремонтувати аварійну систему опалення в дитсадку, домоглася цього і була звільнена з посади – то це очевидний факт.

Володимир ПРИХОДЬКО.

Від редакції: «Волинська газета» лишає за собою право за необхідності повернутися до озвученої теми і дати можливість висловитися усім зацікавленим сторонам. Бо як показує приклад локачинської очільниці відділу освіти, навіть після виграшу в суді посадовці роками не можуть повернутися на роботу…

На фото автора: мозаїка заяв та звернень Тетяни Лесіної, адресованих керівникам різних відомств. 


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14.7%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (220) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (130) - 27.3%