Пріоритети у діяльності юстиції

Пріоритети у діяльності юстиції


Для початку деяка статистика. Послугами он-лайн звернень в І півріччі цього року на Волині  скористалося 239 осіб, що значно перевищує показник І півріччя 2016 року  (12 звернень). За цей же період видано 3407 свідоцтв про народження, з них 2193 свідоцтва про народження, видані безпосередньо у закладах охорони здоров`я, де приймалися пологи, що становить 64,3 %  від загальної кількості. Це суттєво перевищує показники 2016 року ( 42, 6 % за 2016 рік і 14,3 % за 1 півріччя). Ці цифри навів начальник головного територіального управління юстиції в області Валентин Кухарик і тут же додав:

– Також з грудня 2016 року 4 відділи ДРАЦС розпочали приймати документи та видавати довідки про реєстрацію місця проживання новонародженої дитини. 
Можливістю реєстрації народження дитини у пологовому будинку з одночасною реєстрацією місця проживання скористалося  897 осіб!
До відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань за вказаний період через онлайн-будинок юстиції надійшло та розглянуто 11 документів про державну реєстрацію громадських формувань. Відділ ДРАЦС через “Онлайн - будинок юстиції” отримав 46 звернень.
При головному територіальному управлінні юстиції у Волинській області створено та функціонують телефони «лінії довіри», за якими можна  проконсультуватися щодо складання та подання скарг на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора або ГТУЮ, роботи ДВС, ДРАЦС тощо.
– Цікаво почути про результати  роботи у сфері примусового виконання рішень державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції відносно стягнення заборгованості із виплати заробітної плати.
– Державними виконавцями територіальних органів державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції в області при виконанні рішень судів про стягнення заборгованості із заробітної плати в цьому році із боржників стягнуто майже 600 тисяч  грн заборгованості. Найбільшими серед них є: 
– ДКП «Луцьктепло» (комунальна форма власності), де сумарна заборгованість із заробітної плати, яка знаходиться на виконанні в органах ДВС, становить понад 700 тисяч грн. В результаті вжитих заходів уже стягнуто 302 764 грн. 
– заборгованість із заробітної плати із вугільнодобувних підприємств державної форми власності ДП «Волиньвугілля» та ДП «Шахта №1 Нововолинська» в загальній сумі 445 142 грн стягнуто в повному обсязі та перераховано стягувачам – фізичним особам, виконавчі провадження  закінчено у зв’язку із повним виконанням.

– Багато громадян цікавиться питанням безоплатної передачі конфіскованого та реалізацією арештованого майна. 
– Дотримуючись політики Міністерства юстиції України щодо забезпечення військових частин та формувань, які перебувають в зоні АТО, територіальними органами ДВС  області на дані цілі передано 5 транспортних засобів. Всього з початку року територіальними органами ДВС Волинської області органам та установам, які мають на це право, безоплатно передано 284 одиниці майна.
У зв’язку із вступом в дію нового Закону України «Про виконавче провадження» активізувалась робота відносно звернень, що стосуються  стягнення на земельні ділянки. З початку року передано 38 земельних ділянок, з яких 6 на суму 2,9 млн. уже реалізовано. Так, відділом примусового виконання рішень через СЕТАМ  реалізовано земельну ділянку виробничого призначення площею 1,9 га за ціною 1 816 415 грн, що є найдорожчим  лотом за час роботи системи електронних торгів на території  області.
Значна увага головним територіальним управлінням юстиції в області приділяється виплаті винагороди державним виконавцям органів державної виконавчої служби області. Так, протягом першого півріччя цього року державним виконавцям виплачено винагороду на суму 476 430,85 грн.

 – Які питання на сьогодні Ви могли б охарактеризувати як найголовніші?  
 – У числі таких створення оперативного штабу... Робота мобільних точок доступу до сиситеми безоплатної правової допомоги з метою захисту аграріїв від рейдерства, консультування громадян, селян з цих питань та захист їх прав на землю, урожай тощо, а також діяльність юстиції та системи БПД у рамках реалізації всеукраїнського просвітницького проекту Міністерства юстиції “Я маю право!”
Наша мета підвищити рівень знань кожного громадянина щодо своїх прав у різних сферах життя, підвищити їх правову свідомість та спроможність захищати власні права.
Цю роботу ми уже розпочали. Запущена веб-платформа проекту “Я маю право!”  
Нині наша головна мета – це довести інформацію до населення краю про цей проект. До слова,  наші громадяни можуть ознайомитися з ним на сайті головного територіального управління юстиції у банері “Я маю право!”, а також на сайті Мінюсту. 
З метою доведення до населення інформації про проект “Я маю право!” головним територіальним управлінням юстиції проведена відповідна рекламна кампанія. Маю на увазі розміщену інформацію  на  бігбордах, сітілайтах, на стендах усіх державних підприємств тощо. Буклети трьох видів щодо захисту прав громадян також розповсюджуються працівниками управління юстиції під час  проведення правоосвітніх заходів. 

– Деталізуйте розповідь щодо реалізації цього проекту в області.  
 – На початку серпня ц. р. Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу Міністерства юстиції України про створення регіональних оперативних штабів захисту аграріїв від рейдерських захоплень земель та зібраного врожаю. Є відповідне доручення і міністра юстиції Павла Петренка з цього питання.  Начальникам головних територіальних управлінь юстиції в областях рекомендовано ініціювати  перед головами обласних державних адміністрацій проведення першого установчого засідання оперативного штабу із залученням представників територіальних органів Міністерства юстиції, МВС, прокуратури (за їх згодою), Держгеокадастру та відповідних місцевих аграрних асоціацій. З урахуванням цих пропозицій в усіх областях, і нашій зокрема, мають бути створенні так звані антирейдерські штаби, які контролюватимуть цю ситуацію.
У рамках діяльності оперативного штабу на Волині з 15 серпня також почали працювати мобільні точки доступу до системи безоплатної правової допомоги. 
Їх мета — це доступ до системи безоплатної правової допомоги, в тому числі щодо захисту речових прав на землі сільськогосподарського призначення та роз’яснення антирейдерського законодавства. 
Наші працівники разом з представниками Регіонального та місцевих центрів з надання БВПД розпочали інформаційну кампанію щодо роз’яснення акнтирейдерського законодавства. Протягом двох місяців спеціалісти юстиції області та системи безоплатної правової допомоги двічі на тиждень будуть виїжджати у регіони, де надаватимуть безоплатну правову допомогу та консультації з цих питань, підказуватимуть аграріям як діяти у таких ситуаціях тощо.

Відповідно до затвердженого графіка робочі групи, в тому числі і за моєю участю, уже побували у 28 населених пунктах області, де провели зустрічі з керівниками с/г товариств, сільськими та селищними головами районів, населенням. Ця робота продовжується.
 До сказаного додам, що на Волині створили оперативний штаб із забезпечення прав і свобод землевласників та землекористувачів та їх майнових прав на посіви. Конт. телефон: 78-47-90 (головне управління юстиції в області). Відбулося перше його засідання. До складу штабу під головуванням голови Волинської облдержадміністрації Володимира Гунчика увійшли перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Степанцов (заступник голови оперативного штабу), представники головного територіального управління юстиції в області на чолі зі мною (заступник голови штабу), департаменту агропромислового розвитку та юридичного управління облдержадміністрації, Держгеокадастру в області, постійної комісії обласної ради з питань сільського господарства, продовольства, земельних відносин, громадського об’єднання “Організація роботодавців сільського господарства Волинської області”, асоціації фермерів та приватних землевласників  області, Національної поліції та Служби безпеки краю.
Під час засідання штабу  зверталася увага на те, що на сьогодні наші землероби нерідко стають жертвами спроб рейдерського захоплення землі або врожаю. 

– Валентине Івановичу, будь ласка, кілька слів про інші напрямки роботи управління юстиції. 
– У зв’язку з запровадженням безвізового режиму та з метою роз’яснення українцям, які мандрують до Європейського Союзу, правил перетину кордону, норм чинного законодавства та Угоди щодо безвізового режиму, були утворені тимчасові дистанційні пункти консультування у Міжнародних автомобільних пунктах пропуску «Ягодин» та «Устилуг».
 Завдяки роботі сектору з питань банкрутства та арбітражних керуючих за перше півріччя 2017 року погашено заборгованість із заробітної плати на загальну суму понад 2,6 млн. грн.
Усі зусилля нашого управління і надалі спрямовуватимемо на те, аби розширювати спектр наших послуг для людей та робити їх більш простими та доступними.

Микола ГЕРАСИМИК.
Володимир ПРИХОДЬКО.
На знімку: начальник головного територіального управління юстиції в області Валентин Кухарик.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (9) - 12.3%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 52.1%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 23.3%
Мене це не стосується. (6) - 8.2%