Групове хабарництво: яблука від яблуні…

Групове хабарництво: яблука  від яблуні…

Чи варто було гинути понад сотні Героїв Майдану та тисячам захисників України на Донбасі, щоб лозунг «жити по-новому» трансформувався в банальну звичку «красти по-старому»?!

Президент України Петро Порошенко 2 жовтня ц. р. таки підписав розпорядження №184/2017-рп «Про відсторонення Любові Матвєєвої від посади голови Горохівської районної державної адміністрації Волинської області». Це вже другий волинський керівник виконавчої влади районного рівня, якого Гарантові Конституції довелося позбавляти повноважень достроково. Першим був теж запідозрений у земельному хабарництві голова Любомльської райдержадміністрації Микола Пархомук.
То чому ж підлеглі голови облдержадміністрації Володимира Гунчика безбожно крадуть? І в чому причина такого ганебного явища: в відсутності контролю з боку їхньої протиправної діяльності, в потуранні порушенню закону чи в системі, яку вже встигли вибудувати на спорожнілому плацдармі регіоналів?
Спробуймо розібратися.
Раніше Любов Матвєєва очолювала Відділ державної виконавчої служби Горохівського районного управління юстиції. Влада змінювалася, а ця беручка жінка благополучно залишалася на своєму «хлібному місці». Як серед активістів Майдану, так і серед апологетів Антимайдану помічена не була. Таке собі «тихе владарство» районного розливу…

На посаду голови Горохівської райдержадміністрації Любов Миколаївна потрапила навесні 2015 р. на підставі ще одного розпорядження глави держави –№ 334/2015-рп від 31 березня. Після подання, яке підписав особисто голова облдержадміністрації Володимир Гунчик. Якими міркуваннями він при цьому керувався, яка партія «підписалася» під цією кандидатурою, одному губернатору відомо.
Нині запідозрена в хабарництві Любов Матвеєва була серед цілої когорти з 11-ти «нових» очільників районів, які з’явилися після того, як колишній директор і співвласник Луцького автозаводу Володимир Гунчик став губернатором Волині й вдався до масового звільнення керівників виконавчої влади на рівні районів, котрі отримали свої посади на хвилі Майдану. Тож і попередника Любові Матвеєвої – Сергія Годлевського – Володимир Петрович вигнав без будь-яких пояснень. І натомість не запропонував жодної гідної екс-керівника райдержадміністрації посади. Тож тепер Сергій Сергійович – помічник-консультант народного депутата України Ігоря Гузя.

Щодо Любові Матвеєвої, то вона продовжувала набирати вагу в районі та за його межами. Тож не дивно, що 4 вересня саме її було затримано правоохоронцями в купі з головою райради Тарасом Щерблюком і керівником місцевого відділу Держгеокадастру Сергієм Рубахою під час отримання хабара «за вирішення земельних питань». 
Наш гуманний суд максимально гуманно поставився до спійманих за руку чиновників, тому всі вони – на свободі.
Але цілий місяць знадобилося державній українській машині, щоб виконати очевидну функцію: відсторонити звинувачену чиновницю від займаної посади. І 2 жовтня 2017 р. Президент Петро Порошенко таки підписав розпорядження №184/2017-рп:
«Відповідно до частини третьої статті 154 Кримінального процесуального кодексу України відсторонити МАТВЄЄВУ Любов Миколаївну від посади голови Горохівської районної державної адміністрації Волинської області».

Після цього в системі виконавчої влади Горохівщини виникла гігантська порожнина, бо жодного з заступників Любов Миколаївна собі не призначила. Тож повноваження голови виконує… керуюча справами райдержадміністрації, якій допомагає з незрозумілим, але з дієвим статусом «радник голови». Мабуть, його кандидатуру й подадуть як правонаступника Любові Матвеєвої до Києва…

Що хабарництво на рівні районної виконавчої влади (і не тільки!) на Волині стало системою, свідчить і аналогічний випадок із головою Любомльської райдержадміністрації Миколою Пархомуком, який був призначений на посаду президентським розпорядженням №64/2016-рп від 24 березня 2016 р. 
«Голову районної адміністрації Волинської області затримали на хабарі. Головний посадовець держави в районі! Волинь. Що посієш, те й пожнеш... 2 тисячі «зелених» за землю. Скільки «врожаю» повинна приносити земля – знав Голова Любомльської районної державної адміністрації Микола Пархомук. Саме він і визначав «скільки», – так повідомив про цього високопосадовця Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков ще 30 березня 2017 р.
Після гучного скандалу Миколі Олександровичу довелося піти: на підставі розпорядження №86/2017-рп, яке підписав глава держави 21 квітня ц. р. Щоправда, на відміну від Любові Матвеєвої, Микола Пархомук вчинив по-чоловічому і сам написав заяву, тоді як Любов Миколаївна до останнього чіплялася за теплу посаду…

Як бачимо, «почерк» обох екс-голів схожий. І «такса» майже ідентична: 2 тисячі «баксів» по-любомльськи на одного. І 7 «штук» «зелених» по-горохівськи на трьох…
Тільки «нахил» дещо різниться: якщо Микола Пархомук отримував гроші в барі, то Любов Матвеєва – прямо в службовому кабінеті…
Чи йшла хоча б «десятина» від цих коштів «нагору», наразі невідомо.
Вочевидь, Президентові України Петру Порошенку треба звернути прискіпливу увагу на те, що коїться на Волині і що по суті підриває довіру громади до всієї системи влади.

Сергій ШРАМЧУК.
На фото Романа УСТИМЧУКА, відділу інформаційної політики облдержадміністрації, прес-служби Прокуратури Волинської області та Управління захисту економіки в області Національної поліції України: пам’ятник Тарасові Шевченку біля органів влади Горохівщини; голова облдержадміністрації (в центрі) проводить виїзний прийом у Горохові разом із Любов’ю Матвеєвою і головою райради Тарасом Щерблюком у тому самісінькому кабінеті, де останніх затримали на хабарі; Любов Матвеєва під час слідчо-оперативних дій правоохоронців;  Володимир Гунчик (справа) під час представлення на посаду Миколи Пархомука; голова Любомльської райдержадміністрації під час затримання з чужими грошима.

Джерела корупції

«Але проблеми потребують більшої уваги, ніж досягнення. Факт залишається фактом: суспільство незадоволене життям і владою. В умовах зовнішньої агресії та економічної кризи, гірких втрат і чималих матеріальних збитків відчуття справедливості – зараз загострене як ніколи. Люди неначе оголеним нервом реагують на щонайменшу неправду.
Внаслідок війни три роки тому в Україні різко впав рівень життя. Люди вважають, що тим, що вони все це витримали, поставилися до труднощів із розумінням, народ сумлінно виконує свою частину суспільного договору. Чого не скажеш про верхи, які, згідно поширеної  думки, на вівтар спільної перемоги поклали надто мало і не забезпечили зримих змін.  
Недовіра до державних інститутів – нових і старих, до політиків – владних і опозиційних, переростає в глибокі зневіру, апатію і депресію.  Щоб усунути цю небезпеку, ми повинні діяти негайно і швидко, дати друге дихання і боротьбі з корупцією, й економічним перетворенням… І прибрати щонайменше підґрунтя для розмов про нібито відкочування реформ і нібито наступ контрреволюції...

З виступу Президента України Петра ПОРОШЕНКА зі щорічним посланням у Верховній Раді, 
7 вересня 2017 р.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (67) - 15.2%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (202) - 45.8%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (117) - 26.5%