Поліська земля знову зацікавила інвестора

Поліська земля знову зацікавила інвестора

Якщо південні райони Волині – традиційні флагмани аграрного сектору, то північні території довгий час лишалися без інвестора.

Серед останніх господарств, які з’явилися на Поліссі, – «Ратнівський аграрій». А за ним естафету підхопило ТзОВ «Волинь-Агро».

Його керівник Андрій Шум мільйонні інвестиції вирішив вкладати у землю Турійського і Любомльського р-нів. Чому в землю? Бо товариство зосередило увагу на зернових та овочах.

«Ми вже маємо чималий досвід роботи в цьому напрямку, – розповідає Андрій Шум. – У Дніпропетровській області ось уже 13 років вирощуємо різні сільгоспкультури. Найбільші площі тамтешнє господарство займає під зернові (це близько 5 тисяч гектарів). Десь на 3-4 тисячах гектарів вирощуємо соняшник, а ще на двохстах – овочі».

Та з часом з’явилася думка розширити горизонти, й Андрій Шум зосередився на Волині. Адже народився й виріс на Ковельщині. Два роки тому розпочавши з обробітку 600 га, сьогодні товариство господарює вже на 1,5 тис. га: «Оскільки землі були занедбані, потрібен час, аби їх розробити, підживити. Тому першим ділом узялися вирощувати кукурудзу, – каже керівник. – Окрім того, цієї осені посіяли жито, пшеницю, ріпак. А навесні до кукурудзи додамо ще й сою».

Задля того площі теж мають бути розширені: під посів із наступного року планується виділити в межах 5 тис. га. А на перспективу йтиметься про залучення ще 3 тис. га.

Але не тільки зерновими цікавиться товариство. Хоча овочі вирощувати – справа ювелірна, проте кортить випробувати на поліських землях і цей напрям господарювання. Тим паче, на Дніпропетровщині така справа непогані прибутки приносить. Нестачу тепла, чорнозему, а подекуди й вологи товариство планує компенсувати якісним насінням, спеціально підібраною технологією вирощування та, звісно, сільгоспустаткуванням.

Серед перспективних культур називає Андрій Шум часник, адже альтернативи китайському поки що не пропонують українські магазини: «Погода внесла корективи, тож замість запланованих ста гектарів 50-60 часником засадили. Також придивляємося до буряку, моркви, картоплі. Цінова ситуація на коренеплоди нині не радує. Поки приглядаємося до ринку збуту. Тому коли й будемо засаджувати овочами, то хіба невеликі (один-два гектари) площі. І то, швидше, для експерименту»


Утім якщо волинська погода примхлива, то бізнес-клімат в області Андрія Шума радує: «За 13 років роботи в аграрній сфері ми бачили різне ставлення до господарника. І з повною відповідальністю можу сказати: з Волині варто брати приклад багатьом. Адже тут інвесторові йдуть назустріч керівники від сільського до обласного рівнів».

Оксана БУБЕНЩИКОВА.

Фото автора.

 

 

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (0) - 0%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (0) - 0%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (0) - 0%
Банкет під час чуми (0) - 0%
Гідна оплата праці держслужбовців (0) - 0%
Підстава для негайного звільнення чиновників (0) - 0%
Мені байдуже (0) - 0%