Поза… качки

Поза… качки

Недолюстрована влада ставиться до людей гірше, ніж «папєрєдніки», до яких належала і з якими жила душа в душу...


Замість того, щоб по суті реагувати на звернення медичної громадськості Любомльського і Шацького районів, голова облдержадміністрації Володимир Гунчик за звичкою ховає голову в пісок. Оскільки страуси, які цим люблять займатися, в звичайних умовах на Волині фактично не розмножуються, то таку поведінку можна назвати «позою качки», коли голова – внизу, а хвіст – вгорі…

Отже, під час вересневої сесії облради депутат від «Нашого краю», генеральний директор Територіального об’єднання «Єдиний медичний простір Любомльського і Шацького районів», Заслужений лікар України Володимир Дибель озвучив звернення медпрацівників до керівника виконавчої влади області, депутат облради від «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» Володимира Гунчика. У ньому, зокрема, йшлося про обіцянку, яку дав особисто Володимир Петрович під час відвідин м. Любомля, всіляко допомогти цьому ТМО коштами на придбання дороговартісного обладнання для обстеження та лікування людей. Володимир Дибель у запиті детально пояснив, чому в прикордонних районах є гостра необхідність забезпечити персонал якісним устаткуванням.

«Перебуваючи з робочою поїздкою на Любомльщині, при зустрічі з активом громади, Ви дали обіцянку, що готові виділити кошти для закупки необхідного медичного обладнання для Територіального медичного об’єднання Любомльського і Шацького районів та пообіцяли через місяць приїхати повторно. До мене, як до депутата обласної ради, звернулися жителі Любомльського і Шацького районів ознайомити Вас зі зверненням про необхідність придбання медичного обладнання для ТМО і при повторному приїзді проінформувати про виконання даних Вами обіцянок», – серед іншого сказав Володимир Юрійович, який представляє в облраді фракцію «Наш край», долучивши письмове звернення з десятками підписів.

Проблема тим більш актуальна, що з поганої руки Володимира Гунчика та злої волі центральної влади в Любомлі так і не створили центр госпітального округу, коли великі гроші на вирішення подібних проблем могли б надходити з Державного бюджету.


І ось Володимир Дибель отримав із Луцька чергову відписку. В кращих традиціях комсомольських часів, які й породили на керівну посаду Володимира Гунчика, губернатор вирішив перекласти ганьбу за плутократію на… свою заступницю Світлану Мишковець. Текст відповіді їй підготував фактично вічний начальник облуправління охорони здоров’я Ігор Ващенюк (на посаді – з 2005 р., разом зі Світланою Мишковець благополучно пережив усі люстрації і ще й нинішнього голову облдержадміністрації вони пересидять).

«Відповідно до рішення обласної ради від 7 вересня 2017 р. №15/22 «Про внесення змін до рішення обласної ради від 2 лютого 2017 р. №10/34 «Про обласний бюджет на 2017 рік» Любомльському районному бюджету передбачено цільову субвенцію з обласного бюджету в сумі 500 тис. грн для проведення капітального ремонту даху Любомльської центральної районної лікарні. Виділення коштів з бюджету області на придбання медичного обладнання для ТМО Любомльського і Шацького р-нів у загальній сумі 3 млн 950 тис. грн може розглядатися у ході виконання обласного бюджету у 2017 р. в порядку дії статті 78 Бюджетного кодексу України. Станом на 1 вересня 2017 р. перевиконання дохідної частини Любомльського районного бюджету становить 2 млн 3 тис. 400 грн, і відповідним рішенням районної ради такий фінансовий ресурс може спрямовуватися на покращення матеріально-технічного забезпечення установ охорони здоров’я», – під таким текстом поставила свій підпис заступник голови облдержадміністрації з гуманітарних питань Світлана Мишковець.


«Що тут коментувати?, – сказав Володимир Дибель. – Медична громадськість звертається до Володимира Гунчика, який обіцяв вирішити проблему з медобладнанням і який обіцяв під час повторного візиту розказати, як виконав обіцяне, а натомість – відписка від Світлани Євтихівни… Що волинський губернатор під час прийому громадян у м. Любомлі знаходився під охороною полії, то це означає, що він боїться людей. Але що намагається перекласти відповідальність на інших, то це ще більша його проблема... Та медики і пацієнти одразу двох районів області його в спокої не залишать!».


І справді: замість того, щоб або виконати обіцянку, або пояснити, чому це неможливо, голова облдержадміністрації спихує звернення на начальника облуправління охорони здоров’я та свою заступницю Світлану Мишковець, які не додумалися ні до чого кращого, ніж запропонувати любомльським і шацьким медикам шукати майже 4 млн грн… у бюджеті Любомльського р-ну, знаючи, що там є тільки наполовину менше…

Данило ЗАБАЙКАЛЬСЬКИЙ.

На фото Богдана ГОНЧАРУКА, «Таблоїду Волині» та Анни КАРАСЬ: класична «поза качки»; заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець, яка замість свого шефа відповідає за невиконані обіцянки Володимира Гунчика, під час флеш-мобу «Україна єдина»; офіс Любомльського ТМО; депутат облради, гендиректор термедоб’єднання Володимир Дибель.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (67) - 15.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (203) - 45.8%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (118) - 26.6%