Кому корова не мукає?

Кому корова  не мукає?  Ціни на молочні продукти продовжують зростати і… падати.


Не лише повна втрата родючих земель, які навіть під час дії мораторію на продаж іноземцям національного надбання українців розбазарюються за тіньовими схемами між іранцями і китайцями, загрожує майбутньому нашої держави. Непродумана економічна політика звужує до величини зашморгу й можливість простих селян не лише виробляти, але й вигідно продавати створені ним продукти харчування. І чи не найбільш загрозлива ситуація – на ринку молока.
Як зазначив у м. Луцьку лідер «Руху Нових Сил» Міхеїл Саакашвілі, нинішня влада на догоду олігархам надумала встановити жорстке обмеження на рівень закупівельних цін. За молоко категорії екстра та вищої пропонують набагато більше грошей, ніж за першої та другої. І хоча воно особливо не відрізняється одне від одного, селян примушують здавати свою продукцію фактично за безцінь, що призводить до подальшого зубожіння наших людей.

А що на ринку ЄС зараз вигідно продавати молочну продукцію з України, то це очевидний факт.
За даними IFCN, ціна на молоко вищого ґатунку у серпні була на 41,7% вищою, ніж торік, та склала 8,16 грн/кг. За перший ґатунок переробники платили 7,87 грн/кг (+38,6%).
Аналітик Асоціації виробників молока (АВМ) Яна Музиченко наголошує,  що зростання цін стало можливим завдяки активній експортній торгівлі та, відповідно, підвищеному попиту на молоко. 
Світові ціни на масло теж продовжують рости. Крім того, галузь вже активно готується до осені та зими – те, що молока буде не вистачати, розуміють усі і намагаються зробити «запас міцності».
Зростання цін на молочну продукцію не обійшло і прилавки магазинів. У першій половині вересня ціна на молоко зростала та додала майже 5% (з розрахунку молока екстра класу).
А на базарах – свої правила. За 1 літр молока виторговують по 10 грн, за таку ж кількість сепараторної сметани просять 70 грн, за «кільо» сиру – 40 грн, а за 1 кг домашнього масла  – цілих 140 грн.
Тож і тут підвищення цін видно неозброєним оком. Але не таке, як у випадку з імпортерами, які продають українське молоко не за гривні, а за євро.

Роман УСТИМЧУК.
На фото Богдана ГОНЧАРУКА: таке селянське молоко влада знецінює…


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14.7%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (220) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (130) - 27.3%