18.10.17. Похмурий початок

18.10.17. Похмурий початок

«Все провокации будут решительно пресекаться»!


Влада обіцяє застосовувати силу. А окремі учасники ще вдень мирного мітингу заговорили про негайну зміну всієї влади, починаючи від президента...

Ситуація біля Верховної Ради України в м. Києві на початку доби 18.10.17 залишається напруженою. Уже відбулося кілька зіткнень тисяч поліцейських і нацгвардійців із мітингарями. На вул. Грушевського змонтовано великі намети, де люди залишаються ночувати. Працює польова кухня. Створено загін самооборони, який намагається захистити учасників акції протесту від неадекватних дій силовиків. Як і в випадку початку «Революції Гідності» наприкінці листопада 2013 р., влада ховається за спинами силовиків і не йде на діалог з громадянами України. Немає високопоставлених державних діячів ні біля парламенту, відсутні вони і в телеефірах та соцмережах.

Натомість озвучують свою точку зору ті, хто вивів людей на протест, а також їхні поодинокі опоненти.

Лідер «Громадянської платформи» Анатолій Гриценко вважає, що питання недоторканості треба розглядати комплексно: знімати її не лише з нардепів, але і з Президента України, хто б не перебував на цій посаді. Це – демократична практика всіх цивілізованих країн світу.

З ним погоджується член парламенту Віктор Чумак, вважаючи, що слід дотримуватися компромісу з владою та дати їй шанс виконати 19.10.17 обіцянку: проголосувати за пакет законів, які запропонували активісти. В іншому випадку ситуація може стати некерованою...

Народний депутат Борис Деревянко в прямому ефірі звернувся до гаранта Конституції, Генпрокурора Юрія Луценка і Міністра МВС Арсена Авакова, нагадавши, що в разі жорсткого придушення акції протесту вся відповідальність лежатиме на них особисто.

Найбільший оптимізм демонструє лідер «Руху Нових Сил» Міхеїл Саакашвілі. Глузливо показуючи кілька тисяч поліцейський і спецназівців, він нагадав, що в нього як у Президента Грузії їх було більше і вони були кращими. Він обурився, що побачив біля парламенту бійців Нацгвардії, яких генерали зняли з лінії російсько-українського фронту і кинули проти власного народу. Але нагадав чинній владі: ніяка сила не захистить від гніву майдану, який наразі залишається більш-менш мирним. Тому потрібен діалог, виваженість і компроміс.

А Надія Савченко взагалі вважає, що треба майдан робити не під стінами парламенту, а всередині. І нехай самі народні депутати там блокують та гамселять собі подібних, а не ховаються за спини людей і силовиків. Вона також переконана, що мирні вимоги про зміни до законодавства уже втратили актуальність: де-факто в Києві почався новий Майдан, і вона прямо з телестудії поїхала туди...

Про це, до речі, прямо сказав і народний депутат Семен Семенченко. Маючи на увазі Президента України Петра Порошенка і його найближче оточення, він заявив:

«Ми стоятимемо доти, доки вони не сядуть!».

Нагадуємо: ні Президент Петро Порошенко, ні спікер парламенту Андрій Парубій, ні глава Кабміну Володимир Гройсман, ні Генпрокурор Юрій Луценко, ні глава СБУ Василь Грицак, ні міністр МВС Арсен Аваков публічно свою поведінку зараз і плани дій на найближчі день-два не пояснюють.

Хіба що радник міністра МВС, нардеп Антон Геращенко, знаючи, що в сутичці біля парламенту постраждало 4 особи, з яких 3 – учасники акції протесту, висловив співчуття тільки щодо одного потерпілого: це учасник АТО, старший сержант поліції Ігор Яценко, в нього закрита черепно-москова травма і синці.  

«Он не заслужил того, чтоб группа провокаторов изливала его и его товарищей, которые честно выполняют свой долг по охране общественного порядка. Полиция и Национальная Гвардия продолжает обеспечивать безопасность для участников мирной акции. Все провокации будут решительно пресекаться», – додав.

А тим часом народний депутат України Наталія Войціцька побувала в елітному с. Козин на Київщині (за 20 км від Межигіря Віктора Януковича), де в приватному маєтку проживає Петро Порошенко з родиною. І побачила там кордони озброєних нацгвардійців, які свою присутність біля хати першої особи держави пояснили «проведенням навчань».

Сергій ШРАМЧУК.

На фото Наталії ВОЙЦІЦЬКОЇ: вантажівки з солдатами охороняють маєток, де живе Петро Порошенко з родиною.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 15%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (208) - 45.9%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (122) - 26.9%