Сторінками минулого 26.10.2017

Сторінками минулого 26.10.2017

80 років тому
Проти архієпископа
«Велике обурення українських робітників викликав виступ краківського архієпископа католицької церкви Сапєги, який закликає до рішучішої  полонізації Західної України. На знак протесту робітники підприємств Маневич провели страйк. Піднялися трудівники паркетної фабрики, лісопилки, фабрики олівців та інші».
(Вісті», 1937 р.).

70 років тому
У селі – 4 колгоспи!
По всіх чотирьох кутках с. Смідин Старовижівського р-ну створено колгоспи. Але внаслідок пограбування німецько-фашистськими загарбниками вони не мали достатньої кількості сільськогосподарської техніки і поголів’я худоби. Найбільшим із них був колгосп «Паризька комуна», розташований у кутку Вороньому… Але згодом колгоспи укрупнили в один на базі імені Суворова».
(«Радянська Волинь», 1947 р.).
На фото з архіву: вивезення на поля торфу селянами в с. Смідин.

50 років тому
«Циган» у Лукові
«Незрівнянно в порівнянні з гнітючим панським минулим в культурному плані розвивається селище Луків. У центрі височіє Будинок культури, який став осередком культурно-масової і політико-виховної роботи. В 1957 р. тут із гастролями виступили московський ансамбль «Циган», київський цирк, ансамбль пісні і танцю Прикарпатського військового округу».
(«Радянська Волинь», 1967 р.).

20 років тому
Кебрачо з Чако
«На Волині побувала представницька делегація з аргентинської провінції Чако, де проживає чимало емігрантів-волинян.  Гості з-за океану на чолі з Оскаром Дудиком і Хуаном Ернандесом зустрілися з заступником голови облдержадміністрації Сергієм Шевчуком. Аргентинську сторону цікавлять створення спільних підприємств з переробки і реалізації бавовни, постачання в Україну екстракту кебрачо та шкір».

10 років тому
«Промінь» – банкрут
«Через недофінансування з бюджету Луцької міськради у КП «Кінотеатр «Промінь» виникла заборгованість по зарплаті і за комунальні платежі. Працівники вважають, що мер Богдан Шиба і його заступник Владислав Стемковський свідомо доводять підприємство до банкрутства, щоб потім продати споруду бізнесменам».
(«Волинська газета», 2007 р.).

Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.4%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (229) - 43.9%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (160) - 30.7%