Катастрофа біля мису Хєєр

Катастрофа біля мису Хєєр

Біля норвезького острова Шпіцберген знайдено уламки російського гвинтокрила «Ми-8», який зазнав катастрофи ще 26 жовтня та затонув у крижаному морі. Ніхто х членів екіпажу та пасажирів не вижив. Серед жертв вихідців із України немає.


Отже, на борту повітряного судна перебувало 5 членів екіпажу і 3 науковців ФГБУ «ААНИИ» «Росгидромета». Імена співробітників: Голованов Олег Фёдорович, 1973 р. н, заступник начальника сезонної експедиції «Шпіцберген-2017», Каулио Максим Валерьевич, 1992 р. н. , інженер, а також Фатеев Николай Николаевич, 1989 р. н., керівник хіміко-аналітичної лабораторії станції.

Гвинтокрил із екіпажем та пасажирам піднявся в повітря 26 жовтня ц. р. на норвезькому архіпелазі Цпіцберген із російської станції «Перемога». І – пропав…

І ось уламки гвинтокрали знайдені неподалік від Баренцбурга, повідомив Рятувальний центр Норвегії. Фрагменти знаходяться на глибині 209 метрів на відстані 1,2 морської милі від мису Хєєр.  

«За сдовами губернатора Шпіцбергена Керстін Аскхольт, яка очолила цю фазу рятувальної операції, план пошуку вже напрацьований. В операції будуть брати участь і росіяни, аони перебувають на борту корабля «Polarsyssel». Хочуть також залучити судно, здатне підняти «Ми-8» із дна моря», – деталізували в РИА «Новости».

Найбільш імовірна версія катастрофи – гвинтокрил покрився льодом під час польоту за поганих погодних умов. Хоча на борту були рятувальні жилети і плоти, ніхто не врятувався. Температура води тоді була приблизно 4 градуси тепла. За таких умов навіть треновані спортсмени здатні протриматися не більше 2 годин…

Світлана КОМА.

На фото Агенції AFP: пошук гвинтокрила біля норвезьких берегів.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (72) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (234) - 43.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (165) - 30.8%