Коли творять діти…

Коли творять діти…

Коли творять діти…

На Любешівщині радо підтримують будь-які творчі починання місцевої дітвори. Рік дитячої творчості тут минув у вирі позитивних емоцій, фестивалів, змагань, турнірів та концертів. Талановита молодь гартувала здібності у гуртках та секціях.

Нині в Любешівському р-ні функціонує два позашкільних заклади: дитячо-юнацька спортивна школа, де навчається майже три сотні дітей, і будинок дитячої та юнацької творчості, в якому діє 68 груп, що гуртують понад тисячу школярів району! Окрім того, є музична школа, молодіжний спортивний оздоровчий клуб «Скіф» та дитячо-юнацький спортивно-оздоровчий клуб «Удар».

Зважаючи на соціальні ініціативи Президента, якими чітко окреслено необхідність влади в першу чергу подбати, аби діти «перебралися» з вулиці у позашкільні чи то спортивні, чи мистецькі заклади, в районі темі розвитку позашкілля цьогоріч – особлива увага. Для прикладу, нещодавно відбувся круглий стіл за участі фахівців, що працюють у цьому напрямку. Разом із головою райдержадміністрації Василем Корцем учасники зібрання говорили про необхідність появи нових підходів у роботі, що передбачали б насамперед можливість для творчого розвитку дітей у будь-яких напрямках. Домовленості, яких вдалося досягнути, згодом переростуть у конкретні справи.

Днями Василь Корець із робочим візитом побував і в стінах місцевого будинку дитячо-юнацької творчості, музичної школи та дитячо-юнацької спортивної школи. Під час спілкування з працівниками закладів Василь Трохимович зазначив: «Наше завдання – працювати над тим, аби якомога більше дітей залучити до занять у різноманітних гуртках та секціях. Ми повинні докласти максимум зусиль, щоб дитина відчула атмосферу творчого пошуку, цікавої і корисної праці». Також він поспілкувався з дітьми, запитав про успіхи в навчанні, про те, як вдається своїми руками творити такі прекрасні вироби (а їх можна побачити на постійній виставці будинку дитячої та юнацької творчості). Під час візиту голова райдержадміністрації наголосив: зробить усе можливе задля розширення приміщення цього навчального закладу.

Достойне місце в спортивному житті району займає дитяча юнацька спортивна школа, яка входить у десятку кращих подібних установ України. ЇЇ вихованці є призерами та переможцями районних, обласних Всеукраїнських та міжнародних змагань. Школа підготувала більше 25 членів збірної команди України, серед них – учасниця Олімпійських ігор у Сіднеї, майстер спорту України міжнародного класу Валентина Савчук, багаторазова чемпіонка України, рекордсменка України зі спортивної ходьби Ольга Лук’янчук, багаторазовий чемпіон України з бігу, майстер спорту України міжнародного класу Олександр Борисюк. Гордістю школи є плеяда майстрів спорту України – Сергій Зусько, Ольга Процик, Ніна Ковальчук, Олександр Романюк.

Рідною домівкою для юних митців Любешівщини є музична школа, що має давню історію та чудові традиції збереження народних звичаїв та обрядів. Учні – активні учасники концертного життя району. Випускники школи студіюють науку у вищих навчальних закладах не тільки України, але й Європи. Скажімо, Віталій Луцик закінчив Віденську консерваторію!

Відрадно, що часто вироби дітей Любешівщини стають гарними ексклюзивними дарунками. А коли йдеться про дарунки для хворих діток – тим паче. Нещодавно за підтримки райдержадміністрації та з ініціативи будинку дитячої та юнацької творчості в Любешові відбулася благодійна акція «Твори добро». Школярі побували в районній лікарні та подарували хворим дітям вироби декоративно-прикладного мистецтва. Очі маленьких пацієнтів світилися радістю, вони з задоволенням спілкувалися з вихованцями дитячого позашкільного закладу. І багато хто виявив бажання і собі завітати до цієї установи, щоби навчитися прекрасному.

«Приємно, що тиждень позашкілля в районі розпочався благодійною акцією «Твори добро», а вироби, подаровані хворим дітям, зроблені руками талановитих учнів краю. Це є свідченням того, що районний будинок творчості живе і розвивається, йде в ногу з часом, створює сприятливі умови для розвитку дітей, прищеплює любов до всього доброго», – зазначив Василь Корець. До слова: частину іграшок ініціатори акції передали районній організації Товариства Червоного Хреста України, працівники якого згодом подарують їх дітям-сиротам, що опинилися у складних життєвих обставинах. Добру акцію планують на Любешівщині зробити традиційною. Вона стала гарним акордом на завершення Року дитячої творчості. Позаяк 2013-й добігає завершення, а талановиті діти, були, є і будуть!

Олена ЛЕВЧУК.

На фото: Василь Корець під час відвідин будинку дитячої та юнацької творчості.

 

 

 

 

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (9) - 12.3%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 52.1%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 23.3%
Мене це не стосується. (6) - 8.2%