«Панське» полювання в Партизанському лісництві

«Панське» полювання в Партизанському лісництві

Лісівники рішуче відреагували на участь своїх представників у незаконних ловах. А виконавча влада намагається покрити чиновників, які проштрафилися...


Через допущення незаконного полювання на території урочища «Цуманська пуща» в Ківерцівському р-ні з директором Цуманського лісгоспу Володимиром Туревичем розірвано контракт.

Такою стала реакція волинянина, голови фракції партії «Блок Петра Порошенка» в облраді, заступника голови Держлісагенції Володимира Бондаря на недавній резонансний випадок, який стався в Національному природному парку «Цуманська Пуща». Група активістів отримала негласну інформацію, що в забороненому для полювання лісовому кварталі зібралася група високопоставлених мисливців. Зокрема, серед них був і чинний голова Луцької райдержадміністрації Ігор Ярмольський.

Отже, співробітники «Громадського. Волинь» з лісовою охороною «Цуманської пущі» виїхали в рейд у перший день відкриття полювання.

«Під час рейду вони побачили три автівки, які стояли біля квартальної просіки між 34-м та 33-м кварталами Партизанського лісництва Цуманського лісгоспу. Згодом побачили, як уздовж просіки стояли мисливці з рушницями й чекали, коли прибіжить дичина.

Мисливцям не пощастило: здавалося, що гнали дичину, та ніхто не вибіг на квартальну просіку, де на спеціальних дерев’яних вишках, які мали знести лісівники на цій діляні ще рік тому, й стояли полювальники.  А полювали вони у 33-му та 28-му кварталах Партизанського лісництва, що є землею природно-заповідного фонду – урочищем «Цуманська пуща», де полювати категорично заборонено. Гінці дійшли до кінця кварталу, і полювання завершено.

До двох джипів та однієї «Ниви» сходяться люди з рушницями. В їхніх колах бачимо особу схожу на директора Цуманського лісгоспу Володимира Туревича. Він підходить ближче і каже, що тут збирав гриби»...

Потім лісова охорона викликала поліцію, яка склала протоколи про адмінпорушення в заповідному урочищі Лопатень Ківерцівського р-ну.

А згодом послідувала реакція на подію з боку Держлісоагенції, яку озвучив у м. Луцьку заступник голови Володимир Бондар.

«У районах, де проводити полювання заборонено, полювання не мають проводитися, а особи, які допустили порушення, мають бути покараними», – акцентував Володимир Бондар. Він у присутності начальника облуправління лісового та мисливського господарства Олександра Кватирка оцінив поведінку керівника Цуманського лісгоспу як «глибоко непрофесійну», а дії – такими, що «не відповідають діям повноваженої особи».

Тож із Володимиром Туревичем розірвано контракт, а директору ДП «МГ «Звірівське» Сергію Смічику оголошено догану.

Щодо голови облдержадміністрації Володимира Гунчика, чий безпосередній підлеглий Ігор Ярмольський теж барв участь у цих сумних ловах на звіра, то губернатор ніяк не коментує цей скандал. І з посади чиновника, який проштрафився, не звільняє...

Світлана КОМА.

На фото прес-служби КНПП «Цуманська Пуща»: тут проводили незаконне полювання.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Голова, бо обраний всенародно. (0) - 0%
Депутати, адже можуть його звільнити. (0) - 0%
Виборці, бо вони носії влади. (0) - 0%
Мені байдуже. (1) - 100%