«А соколи знову гніздяться на вежі Луцького замку»...

«А соколи знову гніздяться на вежі Луцького замку»...

4 листопада, у Палаці культури міста Луцька відбувся гала-концерт фестивалю авторської пісні та співаної поезії «Оберіг». Він ознаменувався аншлагом, шаленими аплодисментами та різноманіттям української пісні.
Голова оргкомітету та перший заступник голови Волинської облради Олександр Пирожик повідомив, що багато хто не вірив у відродження фестивалю, але незважаючи на всі перепони, він як Фенікс постав із пепелу.
«Цей фестиваль тепер стане традиційним, щоб хто не казав, він буде! Як буде і Україна! Дуже символічно, що він з’явився у цьому році, бо ми присвятили його 100-річчю української революції, яку потопили москалі в крові, ми присвятили його 75-річчю Української повстанської армії, яка зародилася у нас на Волині, ми присвятили його всім українським Героям. І «Небесній Сотні», і тим бійцям, які там на Сході тримають мирне небо над головою. І перед ними кажу, «Оберіг» буде!  Їм і їхній пам’яті, їх майбутньому і майбутньому дітей наших і внуків, він присвячується!», - наголосив Олександр Пирожик. 
Заступник голови облдержадміністрації Сергій Кошарук сказав:
«Я переконаний в тому, що авторська українська пісня і співана поезія є тією основною основою, яка оберігає нашу українську ідентичність, основою, яка дозволяє відстоювати соборність і  незалежність нашої країни у боротьбі з внутрішніми і зовнішніми ворогами.  Підтримую, що фестиваль буде жити, бо він потрібен!».
Депутат обласної ради Сергій Сівак, який став ініціаторм ідеї відродження «Оберегу», розповів, що на гербі фестивалю зображений сокіл на вежі Луцького замку. Адже, за легендою, колись ці городі птахи гніздилися на мурах древнього Лучеська. Також він повідомив, що було дуже важко вибрати переможців з 45 учасників, які зголосилися на участь у конкурсі.
«Я вражений таким рівнем майстерності і таким рівнем культури, які вони продемонстрували. Сокіл знову гніздиться на вежі Луцького Замку!», - зазначив народний обранець.
Після вступного слова організаторів, розпочалося неймовірне музичне дійство. Українська пісня розливалася залом, торкалася струн душі, наповнювала серця, викликала посмішки та сльози. Поряд з новачками на сцені виступали і заслужені артисти, які за роки завоювали глядацьку любов. Співали про найголовніше... Про те, що живе у кожному з нас... Про любов, втрату, віру, війну...
Отже, преможці 2017 року:
3 місце:
Олеся Чайка (м. Київ);
Наталія Максимук (м. Луцьк);
Юрій Щербик (м. Луцьк);
Юлія Хохідра (м. Глобино, Полтавська область);
Гурт «Криші моря» (м. Луцьк).
2 місце:
Олександр Скотній (м. Слов’янськ, Донецька область);
Юрій та Віра Найди (м. Хмельницький);
Оксана Чухліб (м. Львів).
1 місце:
Вікторія Гурська (м. Луцьк);
Артем Харченко (м. Старокостянтинів, Хмельницька область).
Володар гран-прі – Зиновій Медюх (м. Старий, Львівська область).
Нагадаємо, виручені кошти за квитки буде передано на потреби Володимир-Волинської 14 окремої механізованої бригади, яка щойно повернулася з бойових дій на Донбасі.
Ольга КОНОНЧУК.
На фото Костянтина СЕМИЦЬКОГО: герб фестивалю (сокіл на вежі Луцького замку).

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 15.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (205) - 45.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (121) - 26.9%