Є дорога, буде й освітлення

Є дорога, буде й освітлення

Як виглядає честь і совість волинських дорожників?

Голова облдержадміністрації позитивно оцінив ремонт дороги у смт Колки Маневицького р-ну. Саме роботи на цьому відтинку шляху він неодноразово називав «справою честі» волинських дорожників.

Схоже, митарства водіїв та мешканців вулиць, що по обидва боки колківської дороги, скінчилися. Цієї зими їм не доведеться городитися попід парканами, куди пробиралися водії, оминаючи підступне місце.

За повідомленням Служби автомобільних доріг у Волинській області, ділянка регіональної автомобільної дороги державного значення
Р-14 Луцьк – Ківерці – Маневичі – Любешів – Дольськ донедавна була добре відома водіям як місце, де слід скидати швидкість і… непоспіхом об’їжджати ями. А через постійне підтоплення цього відрізка траси талими та дощовими водами і руйнування з цієї причини дороги тут їх було чимало. Постійні щорічні латання цих вибоїн тривалого результату не давали. Адже полотно через високий рівень ґрунтових вод під вагою транспорту, серед якого нині є й чимало великовагового, «грало» і знову руйнувалося. Аби зупинити вічний конвеєр ремонтних робіт, фахівці Служби автомобільних доріг в області вирішили усунути головну причину руйнування – високий рівень ґрунтових вод.

Служба автомобільних доріг у Волинській області виготовила проектно-кошторисну документацію і провела конкурсні відкриті торги на проведення капітального ремонту на цій ділянці. Вартість робіт – 3,650 млн грн. Право їх виконати здобув «Волинський облавтодор».

«Незважаючи на проблему з фінансуванням, його керівництво з розумінням поставилося до гострої потреби колківчан і 15 серпня розпочало ремонтні роботи, – розповів начальник Служби автомобільних доріг в області Анатолій Посполітак. – Зокрема встановлені бетонні бортові камені завдовжки понад тисячу метрів, на проїзній частини протяжністю 1,240 кілометра укладено 2885 тон гарячої асфальтобетонної суміші. Облаштовані також майданчики для стоянки автомобілів та покриті крихтою пішохідні доріжки. Установлені додаткові та поновлені існуючі дорожні знаки, зроблена горизонтальна розмітка акриловою фарбою».

Результати частини ремонтних робіт нині приховані від людського ока, кажуть у САД. Але переконують: відтепер вони також працюватимуть на забезпечення зручностей і безпеки як мешканців селища, так і перевізників.

Як розповів при введенні в експлуатацію об'єкт заступник начальника Служби автомобільних доріг в області, заслужений будівельник України Ншан Антонян, підрядником збудована система водовідведення, що пролягає паралельно дорозі і включає в себе дощоприймальні, метрового діаметру водозбірні колодці та підземну магістраль із тридцятисантиметрових металопластикових труб. Глибина залягання їх, до речі, від півтора до трьох метрів. Тепер поверхневі води, що раніше були однією із головних причин руйнування асфальтового покриття дороги, відходитимуть до меліоративного каналу на околиці давнього селища. А вже звідти разом з іншими водами рухатимуться до р. Стир.

Виконані роботи високо оцінив голова облдержадміністрації Борис Клімчук, який спеціально приїхав у давнє княже містечко, аби особисто оцінити якість виконаних робіт.

«Уперше за рік оголошую подяку волинським дорожникам! – не стримався від похвали. – Вони 2013-го чимало попрацювали, але до цього я їх в основному сварив. Попереду – ще більше роботи наступного року…

Водночас керівник виконавчої влади області дав доручення голові Маневицької райдержадміністрації Миколі Миронюку забезпечити освітлення відремонтованої дороги в нічний час – аби водіям і пішоходам тут було зручніше.

Наш кор.

На фото Валерія МЕЛЬНИКА: тепер водії тут не пригальмовують…

 

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (73) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (235) - 43.4%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (168) - 31.1%