День у темряві

День у темряві

Радник міського голови Ігор Поліщук продовжуючи участь в соціальному експерименті «Відчуй життя у темряві», пройшовся вулицями міста, аби перевірити його придатність для життя людям з вадами зору.

Перед початком головного етапу експерименту активіст ГО «Генерація успішної дії» Іван Заячківський вручив Ігорю Поліщуку допоміжний атрибут - спеціальну тростину, яку часто використовують незрячі для орієнтації у просторі.

Експеримент розпочали із вулиці Богдана Хмельницького та поїздки у маршрутному таксі, яке виявилося неадаптованим до людей із вадами зору, оскільки було відсутнє озвучення зупинок.

Під час руху вулицями міста учасники експерименту змогли переконатися, що незрячі люди у нашому місті щодня змушені долати чимало перешкод. На вулиці Тараса Шевченка, як і на більшості вулиць нашого міста, немає тактильної плитки, немає озвучення на пішохідних переходах. У цьому вони пересвідчилися, побувавши й на вулиці Словацького, проспектах Перемоги, Соборності та Відродження.

Неадаптованим до потреб незрячих виявився й громадський транспорт. Зупинки озвучувалися лише у тролейбусах, а в маршрутних таксі озвучення здебільшого було відсутнє.

«Надзвичайно важко пересуватися у темряві, не маючи змоги повноцінно бачити світ навколо себе», - поділився враженнями про участь в експерименті Ігор Поліщук. – «На тротуарах вулиць немає тактильної плитки. Через це людина не відчуває, де закінчується тротуар і починається проїжджа частина. Окрім цього, відсутнє озвучення на пішохідних переходах. Відсутнє озвучення зупинок у громадському транспорті, а ще немає сповіщення на зупинках громадського транспорту про те, який номер маршруту наближається. І це лише невелика частина незручностей, з якими щодня доводиться зіштовхуватися людям із порушеннями зору. Тому завдання міської влади - зробити місто Луцьк адаптованим до потреб таких людей. У наступному році на вулицях буде прокладено тактильну плитку. Також буде облаштовано озвучення на пішохідних переходах та проведено перемовини із перевізниками щодо озвучення зупинок у громадському транспорті», - наголосив він.

Наш кор.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.8%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (212) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (124) - 27%