«The War of Chimeras»

«The War of Chimeras»

«Війна химер», 94 хвилини, креативна документалістика, 24 листопада, 17.00, Палац культури міста Луцька…


«Під час війни дуже хочеться любити, бо інакше закохуєшся в смерть. Ти граєшся з нею, а вона ходить поряд, щоб обняти тебе...», – доброволець Валерій Лавренов («Лавр»), головний герой стрічки.

«Назва «Війна химер» така тому, що всі ми трохи химерні. Всі ми химери. Бо химера – це істота, в якій є дві протилежні складові життєздатності. Кожна людина така, кожна країна така. Всі химери – воюють самі з собою, воюють з усім світом заради усього світу», – Марія Старожицька.

«Давайте робити кінореволюцію, робити українське кіно. Адже найкраще зрозуміти, що з тобою відбувається – це брати і фільмувати. Напевно, перше, що ми скажемо глядачам, студентам, так це те, що треба фільмувати», – Анастасія Старожицька.

Отже, мама і донька – Марія і Анастасія Старожицькі – зробили фільм. Вони ніколи не займалися саме цим видом творчості, але завжди залишаються творчими особистостями. Тому взяли – і зробили! І – опинилися на гребені популярності та слави! І це при тому, що фільм «Війна химер» («The War of Chimeras») стосується дуже важких і болючих тем: Майдан, війна і… кохання…

Як кажуть ті, хто вже побачив кіно «The War of Chimeras», секрети успіху фільму – автори не бояться «препарувати» дійсність, демонструючи реалістичне розуміння дійсності. Режисери – Анастасія Старожицька та Марія Старожицька. Оператори – Анастасія Старожицька, Валерій Лавренов, Юрій Беденко. Режисер монтажу – Микола Базаркін. Звукорежисер – Василь Гудзь. Композитор – Антон Байбаков. Військовий консультант – Сергій Міщенко («Яр»).


«Було натхнення і був час фільмувати важливі події, які траплялися навколо нас у країні… Власне, Майдан, потім захоплення Криму  і початок війни на Сході України. Ми просто йшли за подіями і фільмували все те, що відбувалося навколо нас у Києві. І тоді, коли наші майданівські знайомі пішли у батальйон добровольців, ми фільмували, як вони йшли. Ми приїжджали в навчальну частину. Тобто далі була вже особиста історія Анастасії, якій схотілося далі бути поруч із хлопцем і на власні очі побачити те, що відбувається. Ми тоді разом поїхали на Схід, теж для того, щоб фіксувати людей навколо, фіксувати події і… власні почуття. Тобто, те, що далі буде Іловайськ, ніхто цього не планував і не міг спланувати, бо це було спочатку життя, а потім було кіно. А вже той фільм, який всі побачили  – це вже фільм після завершення певного відтинку життя, зроблений із того, що під час цього життя могло бути схоплене камерою», – говорить Марія Старожицька.


…Вони наважилися розказати та показати власне життя (Анастасія Старожицька просто виїхала поїхати слідом за своїм коханим Валерієм Лавреновим, і разом із мамою опинилася аж на фронті! – В. Д.) у конкретному контексті ддраматичних останніх років.

Тому їхній фільм «Війна химер» набуває популярності, він демонструвався під час фестивалю DOCUDAYS UA, а також Одеського міжнародного кінофестивалю та володар Гран-прі Рівненського МКФ-2017… Зараз він у прокаті в регіональних кіноклубах України, а 24 листопада о 17.00 – прем’єра у Палаці культури міста Луцька. Вхід на кіноперегляди та заходи фестивалю вільний!

Координатор фестивалю на Волині – ВОГО «Волинський прес-клуб».

Організатори Міжнародного фестивалю – Українська Гельсінська спілка з прав людини, ГО «Південь», Херсонський обласний фонд милосердя і здоров’я, ГО «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв».

Партнери – Державне агентство України з питань кіно, Міжнародна мережа кінофестивалів з прав людини.

Володимир ДАНИЛЮК.

На фото з порталу «СловОпис», «Еспресо. TV» та відкритих джерел: Марія і Анастасія Старожицькі; кадр із фільму; афіша «The War of Chimeras».

Від автора. За успіх Марії Старожицької та її доньки Анастасії Старожицької автор цих рядків особливо радий, адже на зорі студентських журналістських років ми були однокурсниками…

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (67) - 15.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (204) - 45.8%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (119) - 26.7%