Два місяці бездіяльності

Два місяці бездіяльності


За понад 3 роки перебування на посаді голова облдержадміністрації Володимир Гунчик допустив величезну кількість прорахунків та не вирішив низку актуальних для області проблем. Чи не найхарактерніший приклад – доля Державного підприємства «Волиньторф». 

Майже 2 місяці тому колектив прибув до стін волинського «Білого дому» з вимогами до губернатора розблокувати процес надання земельних ділянок для розробки нових покладів сировини. Саме відбувалася чергова сесія облради, тому на пропозицію керівника органу місцевого самоврядування Волині Ігоря Палиці голова облдержадміністрації Володимир Гунчик таки вийшов до обурених людей. Пообіцяв і їм, і депутатам облради, що готовий зробити все можливе й неможливе, аби стратегічне для області підприємство з виробництва торфобрикетів ритмічно працювало та мало перспективу для розвитку. Але…
Як повідомила прес-служба облради, цими днями за підписом Володимира Петровича отримано відповідь по суті проблеми ДП «Волиньторф». Схоже, що він не відступився від наміру цілеспрямованого знищення провідного державного підприємства Волині та України у торф’яній галузі.
А відповідь надіслав «на виконання доручення Секретаріату Кабінету Міністрів України до листа Адміністрації Президента України від 6 жовтня 2017 р. № 04-01/3471 щодо звернення депутатів Волинської обласної ради до Президента України та Кабінету Міністрів України щодо необхідності врегулювання ситуації, яка склалась на ДП «Волиньторф».
Він знову пояснив, кому і на яких підставах належать земельні ділянки, на яких залягають поклади торфосировини, хоча це й так давно всім відомо. 
Нагадав:  строк дії спеціального дозволу на користування надрами двох родовищ закінчився ще 13 лютого 2017 р. , а 26 січня ц. р. «Державною службою геології та надр України продовжено дію спецдозволу на 17 років». Що виникла проблема, винне, на думку Володимира Гунчика, саме ДП «Волиньторф», бо «з відповідними клопотаннями про поновлення договорів звернулося лише 25 квітня і 8 травня ц. р.».
Але тут, мовляв, втрутилася Прокуратура Волинської області, яка вважає, що ділянки родовищ належать «до особливо цінних земель», користування якими «здійснюється за погодженням з Верховною Радою України».
Перерахувавши, хто й куди звертався з письмовими запитами, Володимир Гунчик підсумував:
«Міністерство екології та природних ресурсів України відмовило у погодженні даного проекту розпорядження, посилаючись на те, що за інформацією, яка раніше надавалась Державною службою геології та надр України, середня глибина торфового покладу на родовищах «Засвіття-Ситнелюк», «Сойне», «Вутишно» складає більше 2 метрів. Відповідно до ст. 150 Земельного кодексу України, торфовища з глибиною залягання торфу більше одного метра і осушені незалежно від глибини, належать до особливо цінних земель. Згідно з поданим ДП «Волиньторф» висновком ПАТ «Волиньводпроект» від 10 жовтня 2012 р. № 149-1/1/8, глибина торфових покладів цих родовищ, у межах даних земельних ділянок, не перевищує 1 м, однак вказані геологорозвідувальні роботи не були зареєстровані (лист Мінприроди від 11 липня 2014р. № 5/3-8/8477-14)».
Відтак, «враховуючи вищезазначене, обласна державна адміністрація діє відповідно до вимог чинного законодавства при здійсненні повноважень щодо розпорядження земельними ділянками державної форми», – завершив голова облдержадміністрації, чим письмово підтвердив, що вимог працівників ДП «Волиньторф» він не виконав і виконувати не збирається.

Сергій ШРАМЧУК.
На фото Ольги КОНОНЧУК: у вересні під час сесії облради люди в присутності Ігоря Палиці вимагали від Володимира Гунчика дати шанс ДП «Волиньторф», але проблема не вирішена й досі.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.9%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (210) - 46%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (124) - 27.1%