Сайфулло… в лотерею

Сайфулло… в лотерею

Можна за що завгодно критикувати Президента США Дональда Трампа, але його намір припинити надання випадковим людям «Green Card» заслуговує на цілковиту підтримку. 

Бо легальний дозвіл на проживання, навчання та роботу, а через 5 років –– і на повноцінне громадянство Сполучених Штатів Америки, це не іграшка. Як виявилося, в США на пільгових умовах потрапили не лише добропорядні громадяни, але й душогуби.
Проблема загострилася після чергового теракту в центрі м. Нью-Йорка. 29-уродженець Узбекистану Сайфулло Саїпов, який виграв у 2010 р. у лотерею «зелену карту», в США не лише працевлаштувався водієм, але й… заразився ідеями т. зв. «Ісламської держави». В процесі моральної деградації цей бідний син сонячної Середньої Азії дійшов до краю: вирішив стати «мучеником джихаду», а тому взяв вантажівку і виїхав нею на пожвавлену пішохідну вулицю міста-мільйонника. Під колеса потрапили десятки людей, 12 із них – скалічені, а 8 – загинули на місці. Серед них – 8 аргентинців, які приїхали в Нью-Йорк відзначити 30-річчя закінчення коледжу…
Такий кривавий фінал цієї історії…
Тому Президент США Дональд Трамп заявив про намір закрити імміграційну програму з видачі «Green Card» («Зеленої картки»).
«Терорист прибув в нашу країну по так званій лотереї. Я хочу реальних заслуг. Ми боремося за імміграцію на підставі реальних заслуг, більше ніяких демократичних лотерейних систем. Ми повинні стати більш міцними і розумними!», – мотивував глава Білого дому.
Він вимагатиме смертної кари для душогуба, який абсолютно не розкаюється у вчиненому та жалкує, що так мало вбив безневинних людей, а також повідомив:
«Починаю процес ліквідації програми візової лотереї. Я збираюся звернутися до Конгресу, щоб негайно розпочати роботу щодо усунення цієї програми».
Зрозуміло, що політичні опоненти Дональда Трампа одразу розкритикували його ініціативу. А дарма!
Громадянство, як показали сумні українські реалії у випадку з Міхеїлом Саакашвілі, справді не може бути подарунком або предметом торгу. Кожна країна мусить приймати до себе іноземців на рівних із корінним населенням правах та обов’язках. Кандидати на отримання нового паспорта повинні не лише знати мову, яка є державною, але й шанувати традиції, культуру і закони нової Вітчизни. І якщо в світі фіксується дедалі більше випадків, коли «нові американці» чи «нові німці» ігнорують усталені канони співіснування в тих же ж США чи ФРН, то який сенс давати їм громадянство, котре, крім усіх інших преференцій, дає право обирати та бути обраним у будь-які органи влади?

Володимир ДАНИЛЮК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (219) - 46.8%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (126) - 26.9%