Сторінками минулого 9.11.2017

Сторінками минулого 9.11.2017

100 років тому
Туркестанський корпус
«5 (18) листопада в с. Несвіч (нині – Луцького р-ну) відбувся з’їзд комітетів військових частин 1-го Туркестанського армійського корпусу. Виражаючи волю солдатських і селянських мас, з’їзд висловився за передачу всієї влади Раді Народних Комісарів на чолі з Владіміром Лєніним».

(«Колгоспна правда», 1947 р.).

80 років тому
No pasaran!
«Боротьба трудящих Старої Вижви проти польської шляхти особливо активізувалася в 1937 р., коли 1 травня в селі активісти розвісили червоні прапори і розповсюдили листівки. А до 20-річчя Великої Жовтневої соціалістичної революції тут знову замайорів кумачевий стяг, на вулицях – прокламації і транспаранти з закликами: «Хай живе 7 листопада – 20-річчя Союзу Рад!», «Хай живе народний фронт за демократію!», «Геть криваві лапи фашизму від Радянського Союзу та народної Іспанії», «No pasaran! (Вони не пройдуть!)».

(«Радянська Волинь», 1957 р.).

70 років тому
Школа для глухонімих
«Відбудовуючи народне господарство, трудящі м. Володимира-Волинського допомагали селу. Міська партійна організація взяла шефство над 16 навколишніми селами, тут запрацювали 3 середні і 4 семирічні школи, педучилище, технікум механізації сільського господарства, школа для глухонімих, клуб залізничників, клуб прикордонників, 2 міські і 13 відомчих бібліотек».

(«Червоний прапор», 1947 р.).
На фото з архіву: новий цех Володимир-Волинської швейної фабрики, 1967 р.

20 років тому
На безриб’ї…
«Гендиректор Волинського державного рибкомбінату Леонід Савка бідкається: через безгрошів’я люди вже не можуть купити навіть кілограм-другий живої риби. Якщо раніше тут продавали за день до 10 тонн «живого срібла», то зараз – ледве по 700 кг. А нема прибутку, нема коштів для придбання комбікорму. Тому дирекція змушена відмовитися від частини ставків у різних місцях області».

(«Досвітня зоря», 1997 р.).

Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.4%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (229) - 43.9%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (160) - 30.7%