Культурне розмаїття Волині

Культурне розмаїття Волині

До дня працівників культури у Волинському академічному обласному театрі ляльок, 9 листопада, відбувся обласний конкурс професійної майстерності серед творчих працівників сільських клубних установ «Мій край, моя земля».

Отже, у конкурсі взяли участь: Андрій Поліщук (с. Залізниця, Любешівський район), Юлія Мельник (с. Липне, Ківерцівський район), Оксана Глушко (с. Сирники, Княгинівська об’єднана територіальна громада), Марія Шевчик (с. Ворокомле, Камінь-Каширський район), Олена Лесюк (с. Піски, Горохівський район) та Олена Місюра (с. Доротище, Ковельський район).

Змагання складалися з п’яти етапів: «Моє село – моя батьківщина», «Моя професія і виклики сьогодення», «Село історичне», «Обереги нашої пам’яті» та «Світ захоплень».

Учасники заходу не просто мали можливість продемонструвати свої вміння та таланти, але й розповісти про проблеми з якими щоденно стикаються працівники культури. Крім того, на святі було продемонстровано старовинні об’єкти вжитку, неймовірний традиційних одяг, давно призабуті обряди. Конкурсанти і співали, і танцювали, і пригощали суддів та гостей заходу різноманітними смаколиками.

Професійне журі прискіпливо стежило за кожним виступом. А хвилюватися було чого, адже всі члени суддівської колегії – заслужені діячі культури: народний артист України та голова журі Олександр Огородник, начальник управління культури Волинської облдержадміністрації Валерій Дмитрук, директор Палацу культури м. Луцька Юрій Войнаровський, директор Волинського державного коледжу культури і мистецтв імені Ігоря Стравінського Василь Панасюк, директор Обласного науково-методичного центру культури Любов Рожнова, викладач-методист Волинського державного коледжу культури і мистецтв Ігоря Стравінського Ірина Хмілевська, директор Волинської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки Людмила Стасюк.

Свято вдалося на славу. Гості насолоджувалися різнобарв’ям української вишивки, піснями, танцями, а також отримали можливість поласувати справжнім короваєм, пиріжками та солодкими тістечками у вигляді вареників.

Отже, почесне 3-тє місце виборола Олена Лесюк, 2-ге розділили між собою Олена Місюра та Оксана Глушко, а безкомпромісним володарем гран-прі і переможцем глядацьких симпатій стала Марія Шевчик, яка 34 роки свого життя присвятила роботі у сфері культури.

Усім учасникам вручили грамоти та сувеніри, а також грошові премії.

Голова журі подякував усім за насолоду та позитивні емоції, а також висловив надію, що з кожним роком кількість учасників конкурсу лише зростатиме, адже «сила нації в силі її культури».

Ольга КОНОНЧУК.

Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.8%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (212) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (124) - 27%