Повзуча контрреволюція влади та екс-регіоналів

Повзуча контрреволюція влади та екс-регіоналів

Останній фіговий листок демократії зірвано. Замість ліквідувати обласні і районні державні адміністрації пропрезидентська більшість проголосувала за «єдіноначаліє»: тепер Петро Порошенко має право призначати керівників виконавчої влади в регіонах та їхніх заступників одноособово, буз будь-яких конкурсів. У цьому йому допомогла як правляча коаліція, так і опортуністи з групи «Відродження» та сформована з «героїв» законів 16 січня 2014 р. група «Воля народу».


Лілія Кревська, яка недавно очолила Іванич івську райдержадміністрацію, стане в новітній історії Волині останнім керівником виконавчої влади районного рівня, якого глава держави призначив на посаду після того, як саме ця кандидатура виграла конкурс.

Після того, як Президент Порошенко підпише проголосований Верховною Радою України 9 листопада 2017 р. Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань проходження державної служби (№7126)» за основу та в цілому, останній фіговий листок демократичних передвиборних обіцянок Петра Порошенка рухнув. Підписавши цей документ, він повертає собі необмежений контроль за формуванням кадрової політики на місцях.

«Ну, все, ця реформа зламалася, несіть наступну. Верховна Рада проголосувала за повернення одноособового права  глав місцевих держадміністрацій та їхніх заступників. Без будь-якого конкурсу. Крім цього, закон відмінив вимогу про відокремлення політичної діяльності від державної служби. Губернатори та їхні заступники, як у «старі добрі часи», будуть займатися політикою на держслужбі, фактично очолюючи передвиборні штаби президента та правлячої партії на президентських і парламентських виборах. По суті, це перша ступінь формування адмінресурсу в кампанії 2019 р... Це не зрада, звичайна, а прояв повзучої контрреволюції», – прокоментував те, що сталося, народний депутат від списку БПП, а нині опозиційний парламентар Мустафа Найєм.

Отже, о 13 год. 7 хв. за повернення повноважень періоду Віктора Януковича в час правління Петра Порошенка «за» проголосували 234 нардепи, «проти» –  44, «утрималися» – 18, а не голосували – 62. Всього – 358.

Майже одностайно були проти фракції «Самопомочі», «Опозиційного блоку», Радикальної партії Олега Ляшка і «Батьківщини». «Голоснула» на користь влади «опозиційна фракція «Відродження», складена з екс-регіоналів – 24 «багнети» з 26-ти можливих.

Зрозуміло, що фракція Петра Порошенка підтримала цей поворот у минуле масово – 118 членів натиснули на зелені кнопки. З-поміж волинян там немає жодного нардепа, а «куратор області» з м. Волноваха Дмитро Лубінець – традиційно «за» будь яку-пропозицію Петра Порошенка.

Не поскупився на голоси і «Народний Фронт» Арсенія Яценюка – 66 «за» із 81 можливого. Щоправда, жоден із трьох наших представників у цій фракції гріх на душу не взяв: Ігор Лапін (Луцький округ №22) та Ігор Гузь (Володимир-Волинський округ №19) виявилися відсутніми, а обраний за списком цієї партії лучанин Юрій Савчук – не голосував узагалі.

З 51-го позафракційного лише 9 підтримали ініціативу гаранта Конституції. Серед них Ірина Констанкевич (Маневицький округ №23, партія УКРОП) – утрималася.

16 вирішальних голосів подарувала гарантові Конституції група «Воля народу», яка після виходу з неї екс-спікера Володимира Литвина має бути або доповнена новими «тушками», або розпущена. З-поміж її членів «за» проголосували й волиняни: Сергій Мартиняк (Горохівський округ №20) і Степан Івахів (Ковельський округ №21).

Отже, тепер  не тільки звільняти, наприклад, Володимира Гунчика чи його першого заступника Олександра Степанцова Президент Петро Порошенко має право одноосібно, але й призначати замість них будь-яку кандидатуру. Так само без будь-якого конкурсу він тепер має право призначити на посади голві райдержадміністрацій. Замість звільнених за підозрою в хабарництві керівників Любомльської РДА Миколи Пархомука і Горохівської РДА Любові Матвеєвої, а також замість голови Любешівської райдержадміністрації Олега Куха, який  29 жовтня переміг на виборах голови Любешівської ОТГ.

Нагадаємо: весною 2014 р. під час президентських виборів кандидат Петро Порошенко обіцяв: «створити дієві механізми громадського, правового та політичної контролю за діями влади»; «децентралізація влади» і «повне перезавантаження влади».

Світлана КОМА.

На мал. порталу «Цензор. Нет»: карикатура на тему узурпації влади Віктором Януковичем у період «Революції гідності».

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.8%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (212) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (124) - 27%