Тверезомислячі народні депутати блокують «ручних» губернаторів

Тверезомислячі народні депутати блокують «ручних» губернаторів

У Верховній Раді України ввечері 9 листопада встигли зареєстрували проект постанови про скасування прийнятого 9 листопада законопроекту про внесення змін в закон про Держслужбу, котрий у разі набуття чинності давав право Петрові Порошенку призначати голів обласних і районних держадміністрацій без будь-якого конкурсу чи публічного обговорення.


Отже, проект Постанови №7126-п «Про скасування рішення Верховної Ради України від 09 листопада 2017 року про прийняття за основу та в цілому проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань проходження державної служби» (реєстр. №7126 від 20.09.2017 р.) зареєструвала народний депутат від «Батьківщини» Олена Шкрум, яка виступала категорично проти змін.

«Без розгляду цієї постанови спікер парламенту Андрій Парубій (висуванець «Народного Фронту» Арсенія Яценюка) не може підписати прийнятий законопроект  голосами «Блоку Петра Порошенка», «Народного Фронту», груп «Воля народу», «Відродження» та частини позафракційних», – деталізували колеги з «Української правди».

Зокрема, зміни передбачають виведення з закону про держслужбу керівників місцевих держадміністрацій, їхніх перших заступників та заступників. Також головам місцевих держадміністрацій дозволяється займатися політичною діяльністю.

Зміни також передбачають, що призначатися вони будуть напряму Президентом Петром Порошенком, а не на конкурсній основі, як це передбачає закон про Держслужбу.

Крім цього, це на користь і главі Уряду Володимиру Гройсману, адже в разі повернення до «законів Януковича» Кабмін також втрачає будь-який вплив на кадрову політику гаранта Конституції у виконавчій владі обласного та районного рівнів. І як за таких умов виконувати покладені на Уряд повноваження?

Роман УСТИМЧУК.

На фото «Радіо Свобода»: Олена Шкрум, яка зупинила «ручний режим» призначення і так ручних губернаторів.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 15%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (209) - 46%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (122) - 26.9%