До 100-річчя Незалежності Польщі

До 100-річчя Незалежності Польщі

Гроші на монумент Юзефу Пілсудські почали  збирати на... офіцерському балу! А наші танцювати не можуть...


З нагоди 100-річчя Незалежності Польщі, яке щороку відзначається 11 листопада, а наступного року вдзначатиме 100-річчя, в сусідньому з Волинню м. Замость Люблінського воєводства громада і влада вирішили відродити монумент засновнику Польської держави Юзефу Пілсудські.

Про це повідомили колеги з місцевого видання «Tygodnik Zamojski».

Що маршалек у період Першої світової і у міжвоєнний період неодноразово бував на лише на Волині, але і в м. Замость, то це загальновідомо. Як і те, що в цьому місті було кілька пам’ятників Юзефу Пілсудські. Один із них стояв у сквері біля «Belwederku» на вул. Пеовяків. Але куди він зник у 19139 р, після гітлерівської окупації, невідомо. Навіть розкопки нічого не дали...

Тому вирішено збудувати в м. Замость новий монумент. Першими зберуть кошти для нього учасники офіцерського балу, який проведуть 11 листопада 2017 р., у 99-річний день Незалежності Польщі. І стоятиме він якраз навпроти Гарнізонного військового клубу.

Щодо збору добровільних пожертв на побудову монументів українським достойникам та героям в Україні, т о на Волині останнім часом не відбулося жодного офіцерського балу. Чи то лейтенанти з полковниками танцювати не вміють, чи то жінки в них нерішучі.

Роман УСТИМЧУК.

Фото з газети «Tygodnik Zamojski».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.8%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (212) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (124) - 27%