Литва в НАТО – не Угорщина…

Литва в НАТО – не Угорщина…

До 20-річчя стратегічного партнерства між Україною та НАТО у Східноєвропейському університеті імені Лесі Українки проведено Молодіжний євроатлантичний безпековий форум для студентів із Волинського, Львівського і Рівненського регіонів.

Організатори заходу – Посольство Литовської Республіки в Україні, яке наразі виконує функції контактного Посольства НАТО в Україні та Лесин університет, який виявився координатором освітньо-інформаційного проекту.

Спершу з вітальним словом перед студентами виступив Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс. Поважний гість 13 листопада повідомив, що проведення таких форумів є не рідкістю. З 2014-го ситуація у Європі помінялася через російську агресію. Європейський Союз і НАТО стали на бік України.

Зроблено чимало, але Марюс Януконіс особливо наголосив, що для українських ветеранів АТО проводяться тренінги та реабілітації. Так, близько 200 українських військових пройшло реабілітацію у Литві…

«Місце України – в Європі!», – наголосив Посол.

До вітальних слів приєднався і виконувач повноважень Луцького міського голови Григорій Пустовіт:

«Для нашого міста велика і честь приймати такий представницький форум, і велика відповідальність. Ми розуміємо, що цей світ надто тісний для того, щоб ми могли нехтувати таким поняттям як безпека. Безпека для нашої країни зараз – це проблема №1. Безпека – це не лише збройні сили, безпека сьогодні – це вміння захистити свій інформаційний простір, це вміння протистояти економічним загрозам, це вміння протистояти екологічним викликам».

Анатолій Цьось, перший проректор СНУ, зазначив:

«Я дуже надіюся, що форум сприятиме розвитку освітніх програм та промоції НАТО в нашій свідомості. І це дасть запоруку безпеки нашій державі та поліпшить якість нашого життя. Я щиро дякую організаторам форуму за надану честь проводити цей форум у нашому університеті».

Після вітальних слів учасники перейшли до дводенної плідної роботи. Студенти отримали змогу поспілкуватися з представниками країн-членів Альянсу, посольств і дипломатичних місій в Україні, експертами з питань безпеки. Зокрема, головою представництва НАТО в Україні Александером Вінніковим, колишнім міністром закордонних справ Литовської Республіки (2006-2008 рр.) і колишнім Послом Литовської Республіки в Україні Пятрасом Вайтєкунасом; колишнім міністром закордонних справ України (2007-2009 рр.) Володимириром Огризком, директором Департаменту євроатлантичної співпраці Міністерства оборони краю Литовської Республіки Саулюсом Гасюнасом, аташе з питань оборони Канади в Україні Браяном Ірвіним та іншим.

Крім того, українська молодь повправляється в інтерактивних дискусіях щодо зміни середовища глобальної безпеки, нових викликів безпеці, зокрема – гібридним викликам. Пріоритетні теми – питання сучасної ролі НАТО, безпекової політики України та відносин НАТО-Україна.

Про те, що Угорщина, висловлюючи необґрунтовані мовні претензії до України, заблокувала грудневу сесію переговорів Альянсу з нашої державою. Високі гості не говорили.

Ольга КОНОНЧУК.

На фото автора: студенти з Браяном Ірвіним.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.9%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (210) - 46%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (124) - 27.1%