Коли вилучать машини «на бляхах»?

Коли вилучать машини «на бляхах»?

Митний департамент Литви відзвітував про перші результати перевірок законності експорту авто з литовськими номерами в Україну.


Згідно звіту Митного департаменту Литви, понад 59 тис. автомобілів були вивезені з Литви в Україну в обхід існуючих законодавчих норм, тобто – з грубими порушеннями митних правил.

Як зазначають експерти, таке визнання може серйозно вдарити по так званих власниках авто «на бляхах», які завезли їх як  співробітника компаній чи просто купивши, не оформлюючи факт купівлі-продажу та не сплачуючи Литві ніяких податків.

«Власники чи акціонери таких литовських фірм можуть бути звинувачені одразу за трьома статтями литовського кримінального кодексу. Це розтрата коштів підприємства, несплата податків та масовий найм нелегальних працівників на роботу (адже за документами, українські «власники» литовських авто – це водії таких компаній)», – деталізувало литовське видання «Verslo žinios» («Ділові знання»), передає Агенція «Українські національні новини».

Українські власники таких автомобілів на литовських номерах, які завезені на територію країни за допомогою помічених у шахрайстві компаній, матимуть проблеми. Так, при перетині кордону України з однією з європейських держав, таке авто може бути конфісковане. Або якщо українська влада отримає дані про такі незаконні авто, вона сама зможе виявляти, затримувати та конфісковувати такі автомобілі.

Цілком можливо, що слідом за Литвою полювання за машинами «на бляхах» можуть розпочати й сусідні Польща, Словаччина, Молдова, Румунія, Угорщина і Чехія, звідки в Україну (і в т. ч. на Волинь) за цей рік потрапило понад 200 тис. не розмитнених автомобілів.

Світлана КОМА.

На фото автора: імпровізований «базар» у м. Ковелі, де продають машини «на бляхах».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.9%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (210) - 46%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (124) - 27.1%