Укази про звільнення-призначення – на виході

Укази про звільнення-призначення – на виході

Президентові Петру Порошенку розв’язали руки для призначення нового голови Волинської обласної державної адміністрації. І не тільки його одного…


У «темпі вальсу» народився закон про спрощену процедуру призначення і звільнення представників Петра Порошенка в органах місцевої влади. Лише ввечері 8 листопада ц. р. законопроект був зареєстрований у канцелярії парламенту, вранці 9 листопада – схвалений на профільному комітеті та винесений для голосування в першому і другому (остаточному) читаннях. І по обіді того ж 9 листопада 2017 р. – проголосований Верховною Радою України Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань проходження державної служби (№7126)».

Як уже повідомляла «Волинська газета», 9 листопада ц. р. о 13 год. 7 хв. «за» проголосували 234 нардепи, «проти» –  44, «утрималися» – 18, а не голосували – 62. Всього – 358.

Майже одностайно були проти фракції «Самопомочі», «Опозиційного блоку», Радикальної партії Олега Ляшка і «Батьківщини». «Голоснула» на користь влади «опозиційна фракція «Відродження», складена з екс-регіоналів – 24 «багнети» з 26-ти можливих.

Зрозуміло, що фракція Петра Порошенка підтримала цей поворот у минуле масово – 118 членів натиснули на зелені кнопки. З-поміж волинян там немає жодного нардепа, а «куратор області» з м. Волноваха Дмитро Лубінець – традиційно «за» будь яку-пропозицію Петра Порошенка.

Не поскупився на голоси і «Народний Фронт» Арсенія Яценюка – 66 «за» із 81 можливого. Щоправда, жоден із трьох наших представників у цій фракції гріх на душу не взяв: Ігор Лапін (Луцький округ №22) та Ігор Гузь (Володимир-Волинський округ №19) виявилися відсутніми, а обраний за списком цієї партії лучанин Юрій Савчук – не голосував узагалі.

З 51-го позафракційного лише 9 підтримали ініціативу гаранта Конституції. Серед них Ірина Констанкевич (Маневицький округ №23, партія УКРОП) – утрималася.

16 вирішальних голосів подарувала гарантові Конституції група «Воля народу», яка після виходу з неї екс-спікера Володимира Литвина має бути або доповнена новими «тушками», або розпущена. З-поміж її членів «за» проголосували й волиняни: Сергій Мартиняк (Горохівський округ №20) і Степан Івахів (Ковельський округ №21).

А 13 листопада Президент України Петро Порошенко таки підписав закон про скасування конкурсів на посади голів місцевих адміністрацій.

«Згідно з законом, Президент має можливість за спрощеною процедурою звільняти з посад керівників державних адміністрацій та їхніх заступників і призначити на термін не більше 3 місяців тимчасового виконуючого обов’язки голів місцевих держадміністрацій. При цьому передбачається, що на очільників місцевих адміністрацій не поширюється дія закону про держслужбу», – зазначають колеги з Агенції «Українські національні новини».

Таким чином, відтепер у Петра Порошенка повністю розв’язані руки в кадровій політиці щодо виконавчої вертикалі державної влади від центру і до районів, У тому числі він нині може в будь-який момент звільнити й голову Волинської облдержадміністрації та всіх його заступників і призначити натомість команду на чолі з іншим губернатором. У колах, наближених до центральних органів влади. Вже називається прізвище нового керівника виконавчої влади Волині, якому за статусом втягуватися в якісь конкурси було як мінімум несолідно…

Щодо Володимира Гунчика, то його на посаду голови облдержадміністрації було призначено Указом №616/2014 від 25 липня 2014 р. без будь-якого конкурсу. Так само без зайвих процедур отримали посади і його заступники: Світлана Мишковець і Сергій Кошарук, а перший заступник Олександр Степанцов отримав посаду буквально за кілька днів до набуття чинності вже скасованого положення про обов’язкову конкурсну процедуру.

Сергій ШРАМЧУК.

На фото Олени ЛІВІЦЬКОЇ (архів «Волинської газети»): Володимир Гунчик під час представлення на посаді голови облдержадміністрації.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.9%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (210) - 46%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (124) - 27.1%